Alu-mdf corexy x3d xs

maglo18
Kontaktowanie:

Re: Alu-mdf corexy x3d xs

Postautor: maglo18 » 03 sty 2017, 22:01

U mnie też się wyginaly pręty fi 8. Zresztą plastiki na fi 12 to moja przeróbka i teraz jest poprawnie.

Wiesioo
Kontaktowanie:

Postautor: Wiesioo » 30 sty 2017, 17:44

Witam
Ile by kosztowała sama oś Z ale pod x3d XL ??
niestety moja konstrukcja leży i kwiczy
chińska trapezowa śruba plus luz na łożyskach powoduje to że stolik opada jakiś milimetr albo 2
do tego regularne paski na wydruku przez tą cholerą śrube itd
pewnie więcej osób by wybrało samą oś Z bo plastiki do x3d tragiczne nie są

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Postautor: syntetyczny » 08 lut 2017, 19:05

Na razie projekt wstrzymany. Nie wiem, czy wprowadzę go do sprzedaży, za dużo tutaj potencjalnych "fuckupów". Z ciekawostek, to miałem prążki :D
Obrazek
Po obróceniu kostki o 45st prążek znikł ;)
Obrazek
Doszedłem do wniosku, że pewnie paski. Napinałem i takie tam...Po czym doszedłem do następnego wniosku, że skoro prążek znikł po obróceniu kostki, to może procek nie nadąża. Więc wyłączyłem obsługę graficznego LCD 12864 i zostawiłem tylko obsługę karty pamięci.
Obrazek
I prążek znikł :D Więc obsługa graficznego wyświetlacza, opóźniała wydawanie sygnałów step/dir( dziwne, bo wydawało mi się, że Marliny i Repetiery ganiają na przerwaniach, ale z tego wynika, że nie...) Więc w tym momencie drukarka chodzi na Marlinie z wyłączonym wyświetlaczem graficznym.Trochę testów porobiłem, też z gumy(różowy klocek lego).
Obrazek
I śmiga to nie najgorzej :)

Jak się ogarnę, to udostępnię pliki na githuba.
Eppur si muove || www.byq3d.eu

Awatar użytkownika
Revo7
Kontaktowanie:

Postautor: Revo7 » 09 lut 2017, 6:56

Syntetyczny jak zawsze precyzyjna robota - najbardziej mnie interesuje motyw karetki - jak jest dodo przytwierdzone (wiem dwie śruby od dołu są :P) i chłodzona lama... nie chłodzi Ci grzałki ? tam jakiś tunel zastosowałeś ?

A tak przy okazji - czy widzieliście kiedyś drukarkę która tak bardzo cieszy się że została skonstruowana :) takie coś tylko w PJD !*

*charakter żartobliwego wtrącenia, abstrakcyjna część zauwazyła tam twarz :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
it is what it is

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Postautor: syntetyczny » 09 lut 2017, 8:55

Chłodzenie, jest takie jak w oryginale, tylko wydłużone i zwężone żeby zmieścić się pod karetką. Lama jest mocowana na te dwa czarne robaczki od przodu(oczy;P) blaszką. Idea była taka, że wkładamy od dołu i blokujemy tymi dwoma robaczkami. W rzeczywistości wyszło tak, że Lama jest zbyt puszysta, aby wcisnąć się pomiędzy dwoma łożyskami.
Eppur si muove || www.byq3d.eu

Wróć do „Drukarki 3D”