Wybór projektu drukarki

Amadi
Kontaktowanie:

Re: Wybór projektu drukarki

Postautor: Amadi » 05 sty 2017, 23:54

@Artu czy możesz mi wytłumaczyć jakie plusy wynikają z użycia elementów upgradeowanych?

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 06 sty 2017, 8:39

Extruder MK8 Corexy X3D - usztywnienie ekstrudera, bo oryginalny nieco się "rozchodzi" i zmienia się docisk filamentu. Poza tym zmniejszenie "szpary" pomiędzy radełkiem a prowadzeniem filamentu.

Corexy X3D XL bed support bearings fi 12mm - usztywnienie osi Z bo były "narzekania" przy wałkach 8mm.
Innym rozwiązaniem jest zrobienie dwustronnego podnoszenia osi X na "ósemkach".

Left and right cariage Corexy X3D - obniżenie wagi wózków Y oraz łatwiejszy wydruk.

X3D more stable motor mount (też chyba mam :roll:) - usztywnienie mocowania silników X/Y, bowiem też potrafią się "bujać".

Sa to spostrzeżenia użyszkodników tej drukarki z forum RcTruck :OK:, gdzie chyba jest ich najwięcej :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Amadi
Kontaktowanie:

Postautor: Amadi » 06 sty 2017, 19:11

Trochę tych postów jest :D (255 stron). Muszę wszystkie doczytać.
@Artur Jeśli zdecyduję się na te drukarkę to tak jak mówiłem zamówię pewnie ramę u Ciebie :) Jeżeli stwierdzę że te części mi się przydadzą nie byłoby możliwości dołączenia ich do przesyłki? Jeśli tak to za ile? :Piwo:

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 06 sty 2017, 20:55

Amadi pisze:@Artur Jeśli zdecyduję się na te drukarkę to tak jak mówiłem zamówię pewnie ramę u Ciebie :)
Rama jest od Syntetycznego, więc leży i czeka na klienta :mrgreen:
Amadi pisze:Jeżeli stwierdzę że te części mi się przydadzą nie byłoby możliwości dołączenia ich do przesyłki? Jeśli tak to za ile? :Piwo:
Niestety, ale nie czuje się na tyle "pewnie" aby drukować części "za kasę". Mogę dorzucić za free to co mam już do niej wydrukowane. :OK:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)

Amadi
Kontaktowanie:

Postautor: Amadi » 09 sty 2017, 14:20

Czytam na temat tej drukarki i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że mój wybór padnie na nią.

Czy są gotowe zestawy dla stołu roboczego dla wersji XL? Czy muszę sam dobrać rezystor, termistor, platformę itp.?

Jak wygląda możliwość zabudowy? Mam na myśli głównie górę. Z tego co ogarnąłem to elementy wystają z górnej płaszczyzny (ekstruder).

maglo18
Kontaktowanie:

Postautor: maglo18 » 09 sty 2017, 14:34

Widzisz dochodzisz do problemów przed którymi ja również stanąłem. Używam wersji Xl od około 6 miesięcy ale mam kilka uwag o których piszesz. W następnej wersji chciałbym wersje aluminiową części od syntetycznego ale z osią z na wałkach 12 mm oraz zmodyfikowana obudowę aby dało się z niej zrobić wersję zamkniętą. Jak nikt tego nie zrobi to ja się za to kiedyś wezmę :)

Awatar użytkownika
picapau
Kontaktowanie:

Postautor: picapau » 09 sty 2017, 22:26

Amadi tylko przygotuj sie na to, ze w trakcie budowy wszystkiego się bedziesz musial domyślać i jednoczesnie wertowac te ponad 200 strona na rctruck. Do tego poszukiwanie obrazkow zlozonych juz drukarek bo zdjecia na thingiverse malo ujawniają, pręty metalowe będziesz musial dociac do paru mm bo plastiki nie maja miejsca na korekte. Dla osoby, ktora zrobila do tej pory drukarke z zestawu z instrukcja X3D moze byc troche niewygodna ;)
Modyfikacja maglo18 Zki na 12mm jest wysoce wskazana bo u mnie stol, plyta mk3 i szybka 2mm waza ponad 1,2 kg. Gdy jednak sie zdecydujesz to pojawi sie problem z wydrukowaniem stolu, bo jest wysoki i tak jak u mnie ludzie chetni do wydrukowania kompletu plastikow do drukarki rezygnowali po zobaczeniu stolu. Dopiero za doplata ktos inny mi wydrukowal plastiki maglo i to w cenie zblizajacej sie do ceny pozostalych plastikow.
Ze wzgledu na to, ze po wylaczeniu pradu stol lezy na endstopie co zaburza dokladnosc pola roboczeg w Z zalecany jest autoleveling.
Wsrod uzytkownikow X3D najpopularniejsza jest glowica Lama wiec do niej sa najlepsze chlodzenia wydrukow.
Jak zaczynasz nowa drukarke to idz w 24V co by nie bylo kolejnej dramy jak w temacie Lume na reprapach.
Sytentyczny nie wiadomo kiedy wprowadzi czesci alu ale moim zdaniem warto poczekac, obecnie gdy zamocno naciagniesz paski to rolki prowadzace pasek sie wyginaja.
To tylko kilka uwag na szybko ;)
Jestes pewien, ze nie chcialbys jednak np Ultimakera zrobic?
X3D XS|TMC2100|24V

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 10 sty 2017, 6:11

Jako że również przymierzam się do modyfikacji obudowy X3D, skłaniał bym się do takiego rozwiązania http://www.thingiverse.com/thing:1088536, czyli montażu silników X/Y poza obudową:

Obrazek
Pozdrawiam, Artur

Awatar użytkownika
Printed4U
Kontaktowanie:

Postautor: Printed4U » 10 sty 2017, 6:56

Artu a Ty swojej X3D czasem nie sprzedajesz ?:D

Wg mnie silniki poza obudową to jedynym plusem jest większe pole robocze którego i tak się nie uda wykorzystać jeśli nie zmodyfikuje się osi Z.

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 10 sty 2017, 7:04

Drugą zaletą umieszczenia silników na zewnątrz obudowy jest "odizolowanie" ich od "komory" i podwyższonej w niej temperatury :OK:

Co do budowy X3D, to właśnie z tego powodu sprzedaję obudowę od Syntetycznego aby wyciąć taką "zmodyfikowaną" i powiększoną w osi Z (silniki osi Z również poza "komorą") :)
Pozdrawiam, Artur

Wróć do „Drukarki 3D”