Następna DELTA

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Następna DELTA

Postautor: Kopytko » 10 sty 2017, 20:38

Jako ,że bardzo spodobała mi się kinematyka DELTY postanowiłem zbudować jeden chociaż egzemplarz do kolekcji.
Projekt oparty na Delcie zbudowanej przez użytkownika [b]Miś[/b].
Chciałbym na wstępie podziękować za udostępnione pliki.
Postaram się wrzucać jak najwięcej informacji jednak z powodu bardzo małej ilosci wolnego czasu projekt trwa bardzo długo chociaż wszystkie części już leża i kurza się w kartonach ( prócz płytki sterującej).
co by tu napisać... plastiki wydrukowane z PET-G od DD z wypełnieniem 90%.
Reszta analogicznie jak u Miś-ia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Niestety pomyliłem aukcje i zamówiłem te elementy z otworkiem 4mm więc wózki sa rozwiercane na 4mm :(
Obrazek
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

Awatar użytkownika
adziaki
Kontaktowanie:

Re: Następna DELTA

Postautor: adziaki » 10 sty 2017, 20:45

No to ja kibicuję i życzę duuuuużo wolnego czasu i szybkiego ukończenia projektu bo sam już mam w głowie budowy podobnej delty :D

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 10 sty 2017, 23:03

A effector już zamówiłeś ? Jak nie to od razu zamawiaj na śruby M4. No chyba że będziesz drukował effector, ale nie polecam, bo plastik się od ciepła głowicy wyrabia i dostaje luzów.
I moja rada... Zrób ramiona idealnie identyczne :lol:
Różnice w długości ramion to przepis na problemy z kalibracją. Ja sobie zrobiłem przyrząd z kawałka profilu i dwóch długich śrub, i najpierw wkleiłem po jednej końcówce ramion w rurkę węglową ramienia, i jak wyschło to po jednym ramieniu - posmarować klejem, wcisnąć, założyć na przyrząd, poczekać aż wyschnie. Wtedy jest pewność że wszystkie są jednakie. Inaczej będziesz się bujał z magią kalibracji zaawansowanej :mrgreen:
-- MIŚ --

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 11 sty 2017, 8:05

Efektory aluminiowe już mam i są na 4mm :) jak już zamówiłem te przeguby ( nie wiem jak to nazwać) , to resztę do nich już dobierałem.
Ramiona mam zamiar zrobić, tak jak mówisz na profilu2020. te przeguby są o tyle fajne ,ze mogę nagwintować rurkę węglową ( kończąc na drugim stopniu gwintowników , omijając ostatni) i pięknie się ciasno wkręcają, dołożę kropelkę i będzie miodzio.
Wziąłem sobie dzisiaj wolne to może coś podziałam , ale najpierw porządki w garażu bo znowu pelklet się skończył przez te mrozy i muszę zrobić przejazd do dostawy :(

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 11 sty 2017, 14:43

Ramiona poklejone.
Najpierw jedno , od tego jednego zrobione uchwyty aby rozstawy były idealnie takie same i dokończone klejenie reszty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

stasiek
Kontaktowanie:

Postautor: stasiek » 11 sty 2017, 15:01

Kurde sliczne są te delty a ich praca to magia - kibicuje i czekam na dalsze fotorelacje :)

Awatar użytkownika
imrahil
Kontaktowanie:

Postautor: imrahil » 11 sty 2017, 15:16

Kopytko pisze:Ramiona poklejone.
Najpierw jedno , od tego jednego zrobione uchwyty aby rozstawy były idealnie takie same i dokończone klejenie reszty.

a to nie miałobyć tak, że robisz jeden uchwyt ale z długimi śrubami i na niego zakładasz po kolei ramiona? byłoby 101% pewności że są równe :)
pozdrawiam
Jarek

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 11 sty 2017, 15:30

Nie miałem aż tak długich śrub :( dlatego najpierw zrobiłem tylko jedno ramie jako wzorzec do poskręcania reszty śrubek do profili, na wszystkich z takim samym napięciem. Jak wyschnie założę po obu stronach pręty 4mm , które sa idealnie spasowane z otworami i będę miał 100% pewność ,ze jest dobrze. Śruba to jednak mniejszy rozmiar i nawet na długich mogłyby być przekłamania. pręt 4mm jest do tego idealny ale nie miałem pomysłu jak szybko to zamontować a nie chciało mi się uchwytu drukować :( Zobaczymy...

Właśnie zobaczyłem że efektor jest za gruby i każda z 12 głowic, jakie mam, ma luz w gnieździe. Musze kupić papier i lekko splanować aby ten drugi element mógł docisnąć i unieruchomić głowicę.

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 22 sty 2017, 12:00

Patryk zapodaj link do stli.
Jakie pole robocze?

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 22 sty 2017, 12:10

Większość z tego linku: http://www.thingiverse.com/thing:923830 , resta tzn karetki i górne narożniki od Miś-ia.
Pole robocze nie mam pojęcia:P
NArazie projekt staną w miejscu ponieważ paczka na celnym leży :P
Ale za to przebudowuje mój pokojo-warsztat, dzięki chwili wolnej i chce na jednej ścianie zrobić po całości blat roboczy:P

Wróć do „Drukarki 3D”