Następna DELTA

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Re: Następna DELTA

Postautor: Kopytko » 28 lut 2017, 20:52

Tzn jak w slicerze? Przeciez ustawiasz to w firmware np repieterze , a tak fizycznie to wpinając silniki odpowiednich wierz w odpowiednio przypisane miejsca na płycie sterującej.
Czy o coś innego Tobie chodzi?
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

kiepuri
Kontaktowanie:

Postautor: kiepuri » 01 mar 2017, 6:51

Kopytko pisze:Sie okazało ,ze w slicerze miałem źle zdefiniowaną oś Y, taka głupota a dopiero po napisaniu postu i szperaniu w kablach zerknąłem na osie w slicerze:/ Y był w dół:/

Ten cytat powinienem wstawić :-) o co chodzi z tym slic3rem?

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 01 mar 2017, 7:56

A wszystko jasne:) Trochę nieprawdy napisałem, bo nie w Slicerze a w Simplify3D, w ustawieniach odwróciłem kierunek osi Y i wszystko gra w Slicerze nie wiem czy jest taka opcja.

kiepuri
Kontaktowanie:

Postautor: kiepuri » 01 mar 2017, 8:55

Dzięki.

Zastanawiam się, bo mam (jak wiesz) problemy z ustawieniem poprawnych wymiarów wydruków. Głównie związane to jest z długością ramion (diagonal rod). Korekty dla długości ramion wprowadza się w Corr. diagonal A, B, C. Jak mam coś odwrócone to możliwe, że kalibrując Corr A wprowadzam korekte dla osi Y? Jest to dla mnie bardzo istotna informacja.

Tak wygląda moje ustawienie wież:

Obrazek

Na czerwono zaznaczyłem gdzie parkuje głowica po wydaniu polecenia G1 X-70 Y-40 Z15

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 01 mar 2017, 9:43

A przed zmianą długości Corr diagonal , ustawiłeś poprawną wysokość każdej krańcówki?
Na szczycie powinieneś mieć Z , patrząc od frontu,

kiepuri
Kontaktowanie:

Postautor: kiepuri » 01 mar 2017, 21:45

Kopytko pisze:A przed zmianą długości Corr diagonal , ustawiłeś poprawną wysokość każdej krańcówki?
Na szczycie powinieneś mieć Z , patrząc od frontu,

Tak. Krańcówki były ustawione. Kartka wychodziła spod dyszy trąc (nawet na niej zostawało maleńkie wgniecenie)

To gdzie którą wieże powinienem mieć to zależy od punktu patrzenia :D Czyli powinienem mieć zamienioną Z z X?

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 01 mar 2017, 21:48

X po lewej , Y po prawej, Z z tyłu. Więc masz dobrze , tylko Twój przód jest z lewej:)
W repieterze podobno nie działa do końca ta korekcja, gdzieś na takie info natrafiłem ( nie wiem czy słuszne)
Wrzuć moze marlina i zrób jak w tych instrukcjach co wrzucałem do wątku artu i zobaczysz czy coś się poprawi.

Wróć do „Drukarki 3D”