Mendel90 i co dalej...

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Mendel90 i co dalej...

Postautor: Artu » 14 sty 2017, 18:37

Doradźcie, bo zaczynam się miotać Obrazek

Mendel90 niby drukuje, ale jak popatrzę na jakość wydruków innych Kolegów, to okazuje się, że jednak można znacznie lepiej :o

Teraz się zastanawiam: czy modernizować/ulepszać poczciwą M90 (wymiana głowicy na E3D V6 + chiński ekstruder Titan i ewentualnie napędu osi Z) :roll:, czy budować coś nowego "od zera"... na przykład w układzie CoreXY :roll:

Narobiło mi się zapasów", bo mam jak zwykle wiele pomysłów na raz :lol:
Miedzy innymi wspominany wcześniej chiński Titan, 5xNema17 0,5Nm, 4xNema17 0,65Nm, 3xMGN12 300mm, 3xT6 screw 300mm, paski i koła GT2 6mm, paski i koła GT2 9mm... i jeszcze wiele "innej drobnicy" :o O, i jeszcze "stertka" profili i rolek openbuilds Obrazek...
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
Printed4U
Kontaktowanie:

Re: Mendel90 i co dalej...

Postautor: Printed4U » 14 sty 2017, 19:09

Artu, sam sprzedawałem prawie złożoną X3D XL ale coś mnie natchneło z racji trochę wolnej chwili i odkurzam ten projekt. Myślę, że to dobra decyzja.

Jeśli budujesz dla przyjemności tak jak ja to polecam zbudować jedną porządną drukarkę od zera własny projekt, dopracować wszystko co nie pasowało Ci w innych projektach. Jeśli budujesz bo musisz dużo drukować polecam iść w gotowy powtarzalny projekt. Jeśli nie masz przynajmniej 1500zł wliczając w tą kwotę fanty które masz lepiej dopracować obecną drukarkę. Wydaje mi się, że 1500zł to próg przy jakim można zbudować przystępnie drukującą na profilach drukarkę z nowymi podzespołami.

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 14 sty 2017, 20:08

Artur, a druknij kostkę 20x20, pełną i wrzuć fotki.
Jeżeli chodzi o openbuilds to fajna sprawa, ale niestety system dość głośny.

Awatar użytkownika
adziaki
Kontaktowanie:

Postautor: adziaki » 14 sty 2017, 20:31

Printed4U pisze:Jeśli budujesz dla przyjemności tak jak ja to polecam zbudować jedną porządną drukarkę od zera własny projekt, dopracować wszystko co nie pasowało Ci w innych projektach.

Dokładnie zgadzam się z przedmówcą.
Wiedzę techniczną i zaplecze projektowe masz to najlepiej buduj swoją od zera plus oczywiście wsparcie forumowe i na pewno powstanie fajna drukarka :OK:

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 14 sty 2017, 21:00

Buduj coś nowego. Modernizacja mendy jest dość kłopotliwa ze względu na małą ilość miejsca i jej konstrukcję.
A tak niech menda grzecznie drukuje elementy do nowej drukarki. Takie jest prawo ewolucji :LOL:
Jakbyś miał dłuższe te MGN12 to bym Cie na deltę namawiał, ale 300mm to za mało na sensowne Z w delcie.
-- MIŚ --

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Postautor: syntetyczny » 14 sty 2017, 21:10

Bo ładne wydruki to jest cierpliwość ;) Ja ostatnio jej nie mam i drukuję na 0.35 warstwie z prędkościami 55 peremeters.
Obrazek
Eppur si muove || www.byq3d.eu

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 14 sty 2017, 21:16

olo2000pm pisze:Artur, a druknij kostkę 20x20, pełną i wrzuć fotki.

To już jutro, bo o tej porze nie chcę już hałasować ;) Najcichsza, to ta M90 nie jest :mrgreen:

Marcin1415 pisze:D-bot na openbuilds http://fabrykator.pl/board/viewtopic.php?f=87&t=44

Raczej tylko profile wykorzystam... mam te chińskie MGN12, i trzeba by je jakoś "zagospodarować" :mrgreen:

Miś pisze:Buduj coś nowego. Modernizacja mendy jest dość kłopotliwa ze względu na małą ilość miejsca i jej konstrukcję.

Właśnie jej "ciasnota" mocno mnie zniechęca do modernizacji...

Miś pisze:A tak niech menda grzecznie drukuje elementy do nowej drukarki. Takie jest prawo ewolucji :LOL:

I chyba właśnie tak będzie, chociaż bardziej będę się "skłaniał w kierunku" elementów z aluminium ;)

Miś pisze:Jakbyś miał dłuższe te MGN12 to bym Cie na deltę namawiał, ale 300mm to za mało na sensowne Z w delcie.

Też myślałem o delcie, ale...

adziaki pisze:Wiedzę techniczną i zaplecze projektowe masz to najlepiej buduj swoją od zera plus oczywiście wsparcie forumowe i na pewno powstanie fajna drukarka :OK:

I raczej tak zrobię :OK: Teraz tylko "wykombinować" coś w miarę sensownego ;) Jak już coś wymyślę, to założę nowy temat 8-)

Liczę na Waszą pomoc i wsparcie :Piwo:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
Tomek
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek » 15 sty 2017, 10:57

Skąd założenie, że druga, nowa drukarka będzie lepsza od pierwszej?
Jest takie pojęcie jak "Syndrom Drugiego Urządzenia" (rozwiązania / systemu / aplikacji itp) - ludzie książki na ten temat piszą, a firmy bankrutują przez ten syndrom właśnie.
Polecam:
https://en.wikipedia.org/wiki/Second-system_effect
https://www.joelonsoftware.com/2000/04/ ... do-part-i/ (autor się nazywa ZPolski :LOL: i ciekawe rzeczy pisze, a ten artykuł ma już ~16lat).

martin
Kontaktowanie:

Postautor: martin » 15 sty 2017, 11:10

Witam.
Jest takie powiedzenie, pierwszy dom budujesz dla wroga, drugi na sprzedaż, trzeci dla siebie :OK:

Wróć do „Drukarki 3D”