Kolejny "zlepek"

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Re: Kolejny "zlepek"

Postautor: Artu » 21 sty 2017, 21:54

Na razie "kombinuję" jak w miarę precyzyjnie uciąć profile :roll: Chyba zacznę od zbudowania Power Hacksaw by 3D Printer V4.0 :mrgreen:
A może prostszą wersję Rotary Tool Cutoff Saw Hinge for Dremel tylko z łożyskowaniem osi + tarcza diamentowa 50mm...
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 22 sty 2017, 15:13

Artu pisze:Na razie "kombinuję" jak w miarę precyzyjnie uciąć profile :roll: Chyba zacznę od zbudowania Power Hacksaw by 3D Printer V4.0 :mrgreen:
A może prostszą wersję Rotary Tool Cutoff Saw Hinge for Dremel tylko z łożyskowaniem osi + tarcza diamentowa 50mm...

Ukośnica i do tego tarcza do ciecia alu 100 zębów.
Jak nie masz to poszukaj u znajomych ktoś na pewno ma.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 22 sty 2017, 21:36

Dremel + tarcza diamentowa i cięcia alu - raczej bardzo słabo to widzę. Już bym wolał ręcznie szlifierką kątową ciachać.

Awatar użytkownika
animos
Kontaktowanie:

Postautor: animos » 24 sty 2017, 13:24

Taka tarcza ścierna do dremela to nie jest wyjście - da się co prawda przeciąć, ale potrwa to długo i jakość będzie niezbyt wysoka.
Szlifierka kątowa to już trochę lepiej, ale nadal rozwiązanie zastępcze, jak się nie ma nic innego lepszego do cięcia.

Najlepsza była by piła tarczowa z tarczą do aluminium - niezbyt duża tarcza to koszt około 100 zł (bricoman).
Wraz z wymienną 2 tarczą do drewna (różnią się katem ustawienia zębów) to może być przydatne urządzenie do różnych prac - najlepiej ukośnica z posuwem.
Cięcie profilu 4cm - tarcza 2x4+ uchwyt mocowania tarczy 4 =12 cm i większe średnice tarczy = cięcie profilu na raz.

Piła power hackersaw też by się do tego nadała, z tym, że ona bardziej przydaje się do cięcia wałków, prętów itp.
Jej zalety to w miarę cicha praca, ale też i dużo dłuższe cięcie - piłę w już nadciętym materiale we właściwy położeniu utrzymuje właśnie ta powstała bruzda.

W warsztacie oba takie urządzenia by się przydały. Ukośnicę z posuwem masz szansę kupić gotową, power hackersaw małej gotowej nie dostaniesz. Ja mam już zrobioną własną wersję hackersaw, ale do cięcia sklejki, mdfu itp. robię teraz piłę tarczową z posuwem.

Można by jeszcze myśleć aby przeciąć profil aluminiowy frezarką.

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 24 sty 2017, 18:54

Nieeee no, nie mam zapędów do budowania profi warsztatu ślusarskiego :lol: Moje "majsterkowanie" ogranicza się do modeli RC, a drukarka/ki to właśnie rozszerzenie możliwości tego hobby.
Może jak w przyszłości będę budował dom, to pomyślę o zakupie większych narzędzi :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)

Awatar użytkownika
animos
Kontaktowanie:

Postautor: animos » 24 sty 2017, 21:14

Warsztat to by było coś więcej niż elektronarzędzia z marketu albo diy.
Też zajmuje się trochę rc - park flayer, w drony i Fpv nie wchodzę na razie.
Warsztatu też nie mam (po co na takie mikro narzędzia) - w Warszawie można by skorzystać z HackerSpace, jakby ktoś chciał tak pracować na dużych maszynach (opłata członkowska co miesiąc).
Drukarki 3d dają w stosunku do rc może trochę lepsze perspektywy na rozwój czegoś typu startup.

Rozumiem takie podejście outsorcingowe.
Wiele małych firm to promuje, bo inaczej nie mieli by zleceń, zarobku.
To też zwiększa PKB.
Zamiast samemu kombinować korzystając z for mógłbyś zlecić designerowi opracowanie ładnej bryły nowej drukarki a mechanikom zlecenie dopracowania szczegółów i po kłopocie - nawet narzędzia nie będą potrzebne.
Patrząc na obecny model produkcji drukarek 3d to albo składanie z gotowych standardowych części, albo czasem podzlecanie wykonania jakiegoś elementu, którego nie da się zastąpić lub standardowy nie pasuje, byłby gorszy niż wykonany na zamówienie.

Poza tym maszyny mogą się przydać też do rc, modelarstwa i innego hobby.

Drukarka 3d teraz przeważnie jest w domu, chociaż tak na prawdę to maszyna przemysłowa powinna być w warsztacie.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 24 sty 2017, 21:45

Nie każdy ma gdzie i jak składować tonę sprzętu wszelakiej maści;) Wiadomo, że taniej sprowadzić paletę dwumetrowych profili i mieć je do konca życia, ale na mniejsze ilości to nie ma sensu. Jak się zamawia profile w firmie, która również docina profile (np ARMA), to płaci się od metra, niezależnie od tego czy zamówimy 4 kawałki po 250mm czy jeden metrowy, więc jaki cel utrudniać sobie życie dla jednej drukarki do domowego zacisza?:) Wszystko zależy od planowanej ilości prac.

A tym Dremelem Artu to bym spróbował jak masz nadmiar profili, może na Twoje potrzeby będzie to rozwiązanie OK, tylko sprawdź najpierw na małym kawałku jak to wychodzi i czy nie będziesz musiał po jednym profilu tarczy zmieniać.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 26 sty 2017, 14:10

A może tarcza do alu do diaksa? Metabo to bardzo solidna firma, więc i może cięcie tą tarczą będzie przyjemne.
http://allegro.pl/metabo-tarcza-flexiar ... 03837.html

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 26 sty 2017, 16:13

To już chyba lepiej statyw do szlifierki kątowej i do tego taka tarcza do aluminium
Pozdrawiam, Artur

Awatar użytkownika
Tomek
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek » 27 sty 2017, 19:50

Dwa pomysły:
1) skorzystać z warsztatu warszawskiego hackerspace: http://hackerspace.pl/ (tylko nie wiem jakim sprzętem dysponują)
2) skorzystać z wypożyczalni elektronarzędzi - wiem że jest na ul. Puławskiej pod Piasecznem, ale może od Twojej strony W-wy też coś jest. (Cen nie znam niestety).

Wróć do „Drukarki 3D”