Wysoka Delta

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Wysoka Delta

Postautor: Artu » 03 lut 2017, 8:59

Jako że części jadą już z Ali, to postanowiłem założyć temat o budowie mojej nowej zabawki :mrgreen:
Po wielu przemyśleniach i "kombinowaniu", stwierdziłem, że będzie to Delta :OK: Parametry jakie chcę uzyskać, to średnica druku 220mm i wysokość 500mm... Wzięło się to z "lenistwa" :lol: albowiem zakupiony zestaw "plastików" zawiera w sobie wózki typu V-slot, a w sklepie openbuilds są "dedykowane" wymiary tych profili (250;500;1000...mm), to będą trzy "słupki" po 1000mm :D Z tego co widzę, to Arma nie posiada w swojej ofercie profili typu V-slot... a szkoda :(
Mam zamiar zmienić nieco rozmieszczenie elementów sterujących... To znaczy elektronikę sterującą i wyświetlacz zamontować na górze, a zasilacz na dole drukarki.
I teraz pierwsze pytanie: W związku z tym, że zasilacz będzie na dole, to czy mogę zamontować tyrystor grzałki stołu również na dole, doprowadzając do niego tylko "sterowanie" :roll: Skróci to znacznie długość przewodów "dużego obciążenia" jednocześnie rozwiązując kwestię "grzania się" tego tyrystora (przymocuję go do aluminiowej ramy).
I na koniec moje "wypociny" ukazujące dolną część drukarki (wszelkie uwagi mile widziane :mrgreen:):

2017-02-03 09_55_40.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Re: Wysoka Delta

Postautor: olo2000pm » 03 lut 2017, 10:16

Bardzo ładnie, będę podążał za Tobą :mrgreen:

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 03 lut 2017, 11:39

Artu pisze:I teraz pierwsze pytanie: W związku z tym, że zasilacz będzie na dole, to czy mogę zamontować tyrystor grzałki stołu również na dole, doprowadzając do niego tylko "sterowanie" :roll:
Na początek to tyrystorów nie stosuje się do prądu stałego. Jak grzałka będzie na 220V to użyj gotowego SSR'a a jeśli na 12/24V to użyj własnoręcznie zmotanego SSR'a na MOSFEcie i transoptorze. Ale oczywiście może być na dole przy stole.
Przy takiej konstrukcji będziesz miał sporo kabli do przewleczenia na górę: silniki, zasilanie, termistor stołu, sterowanie stołem.
-- MIŚ --

luki
Kontaktowanie:

Postautor: luki » 03 lut 2017, 12:16

Profile to 20x20? Trochę przy podanej wysokości będzie się bujało do tego po co Ci taka wysoka delta aby raz czy dwa wydrukować wazon potem będziesz żałował .Co do elektroniki na górze jak Miś wspomniał wypadało by wsadzić już wszystko poza zasilaczem wtedy silniki i end stopy masz blisko płyty i tylko 3 przewody idą na dół . Do tego dobierz odpowiednie rolki do wózków bo nie każde pasują do różnych profili .

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 03 lut 2017, 12:45

Czepiasz się :mrgreen: Oczywiście, że chodziło mi o MOSFET :OK:

Miś pisze:Przy takiej konstrukcji będziesz miał sporo kabli do przewleczenia na górę: silniki, zasilanie, termistor stołu, sterowanie stołem.

Mam "do dyspozycji" 6 rowków w profilach, więc raczej powinno się udać :OK: Oprócz silników, to 2 od termistora + 2 zasilanie elektroniki + 2 sterowanie MOSFET-a + 2 włącznik zasilacza "po niskim". W sumie 8 niezbyt grubych przewodów :D

luki pisze:Profile to 20x20? Trochę przy podanej wysokości będzie się bujało

Rama będzie usztywniona poprzez przykręconą do profili płytę ze sklejki 18mm od dołu, i na górze również będzie płyta, ale 8-12mm. Poza tym zamierzam wstawić ścianki boczne, które będą również "związane" z profilami.

luki pisze:do tego po co Ci taka wysoka delta aby raz czy dwa wydrukować wazon potem będziesz żałował

Do drukowania tych elementów, które obecnie muszę dzielić na pół.

luki pisze:Do tego dobierz odpowiednie rolki do wózków bo nie każde pasują do różnych profili .

Rolki już mam. Oryginalne z openbuilds :OK:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 05 lut 2017, 9:50

Tak się zastanawiam (oczekiwanie na części ogłupia :LOL:), czy nie zrobić by tej delty w reversie :roll: Czyli cos takiego:

Można wtedy bardziej "zaszaleć" w temacie ekstrudera, bo jego ciężar nie jest już problemem :mrgreen:

EDYTA: Jednak jest to głupi pomysł :mrgreen: Pole X/Y znacznie się zmniejsza w takim układzie :| Pozostaję przy "klasyce" :OK:
Pozdrawiam, Artur

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 06 lut 2017, 15:50

No dobra, kolejna "rozterka". Jako że delta potrzebuje większej "mocy obliczeniowej", to nosze się z zamiarem dokupienia sterownika 32bit.
Najchętniej zastosował bym DUE3DOM mini, ale jeśli Krzysiek nie będzie już miał "na stanie", to może MAKER BASE STM32 MKS Robin by się nadał :roll: Tak, wiem, że jest z "zamkniętym źródłem oprogramowania", ale nie widzę innej "cenowej alternatywy"...
Pozdrawiam, Artur

mcexperts
Kontaktowanie:

Postautor: mcexperts » 06 lut 2017, 16:21

Tyle ze ludzie robia na ramps fd i dziala a taki ramps kosztuje <30$

Minus, chyba nie ma eprom ale dziala.

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 06 lut 2017, 17:49

Jak bym chciał "protezę" to zamontował bym Ramps 1.4 + Mega, albo Megatronics 2.0 które też "leży na półce" :P

Jak się okaże, że nie ma już dostępnych DUE3DOM mini, to kupię 3DSWAY 3D Printer Mainboard Lerdge, bo wychodzi cenowo podobnie :OK:
Pozdrawiam, Artur

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 06 lut 2017, 18:14

Tylko jak wyglada sprawa otwarcia frimware w tej plytce i jak sie to kalibruje.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

Wróć do „Drukarki 3D”