Pierwsza duża frezarka

maglo18
Kontaktowanie:

Re: Pierwsza duża frezarka

Postautor: maglo18 » 26 wrz 2018, 17:29

Ale delikatnie ten uchwyt wrzeciona wygląda przy reszcie.

Awatar użytkownika
Zoltan
Kontaktowanie:

Postautor: Zoltan » 26 wrz 2018, 21:34

@Oskar - dzięki! Czwartą oś będę właśnie kończył składać i myślę, że już wkrótce. Co do konkretów to proszę o Pw.

@maglo18 - prawda, skala i odniesienie robi swoje. Prawdę mówiąc to były już podjęte kroki ku stalowemu uchwytowi, ale stwierdziłem że gotowiec w zupełności wystarczy do takiej mocy.

Awatar użytkownika
adziaki
Kontaktowanie:

Postautor: adziaki » 28 wrz 2018, 16:55

:shock: :shock: :shock:
Jaki sprzęt, waga ciężka!!!
Gratulacje za kawał świetnej roboty.
Podziwiam :Piwo:

Awatar użytkownika
Zoltan
Kontaktowanie:

Postautor: Zoltan » 03 paź 2018, 21:05

Nadszedł koniec tego projektu, tak jak wspomniałem ukończona w 99%. Pozostały jeszcze kosmetyczne rzeczy.
Ostatecznie z maszyny jestem zadowolony, obyło się bez większych zgrzytów i robi to do czego została stworzona.
Gdybym jeszcze raz robił to samo to zmieniłbym trzy rzeczy:
1. Przekładnie planetarne o mniejszym przełożeniu. Myślę, że silniki dadzą radę a maszyna zyska na dynamice. Niemniej dopiero cięższa obróbka pokaże czy założenia były słuszne.
2. Malowanie - wybrałem farbę młotkową, na poziomych płaszczyznach wyszło elegancko natomiast na pionowych wyglądało to kiepsko. Przy grubszych warstwach robiły się zacieki, przy cieńszej nie było efektu młotkowego. Trzeba było nabrać wprawy i trochę się nagimnastykować aby wyszło tak jak ma być. Myślę, że normalna farba bez zabawy dałaby lepszy efekt końcowy.
3. Centralne smarowanie - bardzo czasochłonne ale też bardzo wygodne. Widzę dwa rozwiązania: całkowita rezygnacja albo inne komponenty / prostsza instalacja.

Poniżej jeszcze kilka zdjęć. Postaram się wrzucić jeszcze jakieś gdy będę robił coś ciekawszego :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Frezarki”