Velleman K8200 MODERNIZACJA PODZESPOLOW Pomocy

Pytania techniczne dotyczące budowy, działania, itp.
Garreth
Kontaktowanie:

Re: Velleman K8200 MODERNIZACJA PODZESPOLOW Pomocy

Postautor: Garreth » 26 gru 2017, 22:06

Ojej.. Jeszcze autolevelling? Wsadzisz to wszystko na raz do drukarki to sie nie ogarniesz szukajac przyczyn czemu nic nie dziala :)

Ten wyswietlacz jest bardzo rzadko uzywany (ktos z forum go ma?), wiec najpierw poczytaj o tym jak sie go konfiguruje i podlacza, bo dla kogos nieobeznanego to bedzie temat mega trudny. Na przyklad wiesz w ktore piny ten wyswietlacz podpiac? Jak zaktualizowac na nim firmware? To nie jest plug-play-and-forget.

Jezeli tylko chcesz uruchomic drukarke to sciagnij tania elektronike z chin (ramps) , odpal tak, zeby drukowalo, a potem ulepszaj według potrzeb.
W cenie tej rumby masz due3dom mini, ale też musisz przemyśleć czy jesteś w stanie bezbłędnie podlaczyc wszystko za pierwszym razem, bo żadna elektronika nie wybaczy Ci zlego podlaczenia (a lepiej upalić chinskiego rampsa za 50zl niz rumbe za ponad 300zl, a jak sie szczegolnie postarasz to za jednym zamachem upalisz wszystkie te dodatki, ktore planujesz upchnac:) ).

W mechanikę możesz inwestować, bo problemy z nią zwiazane sie względnie łatwo diagnozuje po pierwszych wydrukach.

Tylko nigdzie nie dawaj drv8825

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

robek25
Kontaktowanie:

Postautor: robek25 » 26 gru 2017, 23:33

Juz zakupilem te podzespoly wyswietlacze kupilem dwa ten zwykly i tft. co do polaczenia wszystkiego mysle ze poradze sobie, potrafie sprawdzic gdzie idzie plus a gdzie minus z miernikiem tez sobie radze. w niedalekiej przeszlosci wymieniłem amatorsko uklady Bga itp. wiem to nie ma nic z tym wspolnego ale dla chcacego mysle moze nie bedzie tak trudno.
Gorzej bedzie z softem ale, poczytalem juz troche mniej wiecej wiem jak zaczac.
Chce ja uruchomic ale nie tylko tak aby dzialala.
o tym tanim sprzecie tez czytalem i według opini znalezionych na forach nie oplaca sie w to inwestowac. Posiadam jeszcze oryginalna sprawna plyte ktora kupilem za nie duze pieniadze tylko oryginalne czesci do k8200 nie sa tanie np. lcd okolo 64 euro.
Ale jak w temacie interesuje mnie Aby co nieco zmodyfikowac.
Tak wiem ze ten wyswietlacz tft nie jest plug and play i trzeba bedzie go skonfigurowac. ale znalazlem juz odpowiednie pliki.
a i jest ktos kto pomaga mi na priv z tego forum.

https://github.com/robotsrulz/MKS-TFT
Mysle ze wiesz jak podlaczyc ten Wyswietlacz,

nie w cenie rumby nie mam kompletnego due3dom brakuje drugiej plytki Arduino Due za okolo 200zl
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 27 gru 2017, 7:02

A, no to nie powinienes miec problemow nie do przejscia:) w sofcie zazwyczaj nie trzeba samemu grzebac tylko w configu linijka po linijce wszystko ustawic ze zrozumieniem.

Fakt, zapomnialem już ile oryginalne due kosztuje...

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

robek25
Kontaktowanie:

Postautor: robek25 » 27 gru 2017, 12:43

jak juz mowilem mam tez spora pomoc na prv. wiec mysle ze sie uda :idea: ;
Kilka osob tez wypowiedzialo sie dosc konkretnie i za to im dziekuje.
Wiem ze cie to smieszy. :LOL: ale bede tak dlugo kombinowal az postawie to na nogi, bedziesz chcial to pomozesz tez, wiem ze potrafisz, a kazda pomoc jest nie zbedna.

Narazie pozostaje czekac na czesci ktore zamowilem. Pozniej postaram sie zrobic dokladny opis wraz ze zdjeciami ewentualnie film, ktory zamieszcze tu na forum.

Wróć do „Drukarki FDM/FFF”