Jaką drukarkę do 13000 netto

Pytania techniczne dotyczące budowy, działania, itp.
MacStorm
Kontaktowanie:

Jaką drukarkę do 13000 netto

Postautor: MacStorm » 20 lut 2018, 8:20

Witam wszystkich.
Zawsze jak czytam posty "jaką drukarkę dla....." to pewnie sami rozumiecie.... ;)
Ale nadszedł taki moment żeby samemu kupić i powiem wam szczerze jestem w kropce..... Każda inna, każda piękna, a ta najlepsza, a ta najnowocześniejsza, a ta wodotryski i dają hulajnogę za free ;)
Im więcej czytam tym bardziej wiem że nic nie wiem..... ech.. Więc proszę doradźcie...

Drukuje od kilku lat na Gate LE. Zmieniłem tę drukarkę tak że Krzysiek to by się za głowę chwycił, Wpompowałem w nią masę czasu, kasy, i straciłem masę nerwów.... Odpłaciła się zmienną jakością od super do nędznej... Razem wytrzymaliśmy ze sobą kawał czasu ;)

Potrzebuje:
1) Pole robocze nie mniej niż 200x200 w zupełności wystarczy. 250 w jednej osi to luksus.... więc standard.
2) Drukuje w zasadzie tylko PLA kolor czarny ;) (mimo zamkniętej obudowy grzania komory oraz stołu wydruki z ABS mi nie wychodziły)
Chętnie bym do ABS wrócił podobno się da... ;) uwierzę jak zobaczę....
3) Mój GATE nauczył mnie że... Mosty to jakiś KOSZMAR i wymysł szatana.... Podpory są trudne do rwania
więc dwie głowicę ??? podpory rozpuszczalne albo łatwe do odłamania i jedna głowica.... Nie wiem...
4) Czas druku mało istotny, kamerki bajerki również, pendrive czy karta dla mnie to jeden pies, drukowałem tylko z kompa po USB (chodź się zacinała drukarenka)
5) Co więcej?? Kilka wydruków na tydzień, głównie prototypy obudowy, małe pojemniczki, uchwyty, adaptery montażowe, nietypowe łączniki czyli to co akurat potrzebne....

Oczekuje:
JAKOŚĆ (równe ładnie ułożone warstwy. Jak mam zaokrąglone fi 10 boki dekielka = nawis to chciałbym żeby nie trzeba było używać pilnika... ;)
Bez obsługowa mam dość siedzenia przy drukarce i patrzenia czy się nie spier..... :) Ustawiania wysokości głowicy na pierwszej warstwie.
Włączania 4 różnych zasilaczy i kręcenia potencjometrami w celu ręcznego stabilizowania temperatury stołu, komory innych wiatraków i nadmuchów.

PS Miałem w mojej drukarce swego czasu dwie głowice... ale ustawienie ich wysokości (strącały sobie wzajemnie wydruki) offsetów temperatur retrakcji i innych mnie przerosło...
Teraz dwie głowice to podobno norma i bez problemowa sprawa.... A rozpuszczalny w wodzie filament choć drogi to super pomysł ;)

Co kupić ??? POMOCY ;)

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Re: Jaką drukarkę do 13000 netto

Postautor: Artu » 20 lut 2018, 8:48

13000 netto, to duuuży budżet, jak na tak małe wymagania :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 20 lut 2018, 9:24

Kupuj delte.
Moja będzie na sprzedaż, ale najpierw muszę ją dokończyć. Hm..... w zasadzie ona już jest skonczona tylko, że ja jeszcze muszę tu i tam coś wydrukować, bo RIVA musi wyglądać :mrgreen:

Gdybym nie budował, to bym kupił tą z wysyłką z niemiec
Delta Flsun
http://s.aliexpress.com/FbAj2iQv?fromSns=Copy

Chociaż rozmawiałem z żoną o zakupie zamiast budowy i sam nie wiem co bym wybrał, jak znam siebie to kolejna znowu sam zbuduje...

Awatar użytkownika
Tomek
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek » 20 lut 2018, 15:02

Kupuj deltę od Ola ;)
Zdjęcia pokazują jakość wydruków.

MacStorm
Kontaktowanie:

Postautor: MacStorm » 21 lut 2018, 11:30

Wszyscy macie racje...
Budżet pozwala kupić kilka tańszych... lub np zortraksa, makerbota, ultimakera...
Dlaczego taki budżet ano odpowiedz jest prosta... i skomplikowana ...

1) Wymagania rzeczywiście nie są wygórowane... to fakt;)

2)(teraz żart ale nie do końca)...
Nawet najtańsza chińska drukarka zrobi super wydruki w odpowiednich rękach z odpowiednim materiałem z odpowiednim modelem z odpowiednim.......
3)A ja mam dość ustawiania kombinowania eksperymentowania....
4) Chciałbym żeby nasza przemiła sekretarka mogła sobie wydrukować kubek na długopisy w jej ulubionym różowym kolorze.... I zrobiła to sama....

We wszystkich wymienionych drukarkach żeby osiągnąć JAKOŚĆ trzeba się znać... (A mnie się już nie chce....)
Oczywiście pewna wiedza jest konieczna w każdym wypadku, ale chciałbym pominąć jak najwięcej kłopotliwych czynności po drodze do osiągnięcia jak najlepszego wydruku.

MacStorm
Kontaktowanie:

Postautor: MacStorm » 21 lut 2018, 11:39

olo2000pm pisze:Gdybym nie budował, to bym kupił tą z wysyłką z niemiec
Delta Flsun http://s.aliexpress.com/FbAj2iQv?fromSns=Copy

Niesamowite ... W tej cenie 1300pln Wydawało by się że nie da się zbudować czegoś co działa....

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 21 lut 2018, 12:48

MacStorm pisze:Wszyscy macie racje...
Budżet pozwala kupić kilka tańszych... lub np zortraksa, makerbota, ultimakera...
Dlaczego taki budżet ano odpowiedz jest prosta... i skomplikowana ...

1) Wymagania rzeczywiście nie są wygórowane... to fakt;)

2)(teraz żart ale nie do końca)...
Nawet najtańsza chińska drukarka zrobi super wydruki w odpowiednich rękach z odpowiednim materiałem z odpowiednim modelem z odpowiednim.......
3)A ja mam dość ustawiania kombinowania eksperymentowania....
4) Chciałbym żeby nasza przemiła sekretarka mogła sobie wydrukować kubek na długopisy w jej ulubionym różowym kolorze.... I zrobiła to sama....

We wszystkich wymienionych drukarkach żeby osiągnąć JAKOŚĆ trzeba się znać... (A mnie się już nie chce....)
Oczywiście pewna wiedza jest konieczna w każdym wypadku, ale chciałbym pominąć jak najwięcej kłopotliwych czynności po drodze do osiągnięcia jak najlepszego wydruku.

no to Vshaper

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 21 lut 2018, 16:41

g4ever pisze:no to Vshaper

A znasz cenę modelu 270, bo szukam, szukam, i nigdzie nie widzę :(
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
TDI-CAD.PL
Kontaktowanie:

Postautor: TDI-CAD.PL » 21 lut 2018, 20:39

Poszukałbym używanego Stratasysa FDM. To zupełnie inna bajka. Obsługa ksero jest trudniejsza ;-)
Ważne, żeby był zhakowany na dowolny materiał.
Np:
https://www.ebay.com/itm/STRATASYS-uPri ... SwEaBaL-~a
Filament 3d Wrocław
Sklep http://WWW.TDI-CAD.PL

Wróć do „Drukarki FDM/FFF”