Jaką drukarkę do 13000 netto

Pytania techniczne dotyczące budowy, działania, itp.
MacStorm
Kontaktowanie:

Re: Jaką drukarkę do 13000 netto

Postautor: MacStorm » 22 lut 2018, 7:45

Czuje się... dziwnie... Mam takie uczucie że poza mną wszyscy wiedzą coś co mi umyka... Nikt nie mówi wprost ale ......
No i właśnie ALE:

1) Jak pisałem tego posta wydawało mi się że odpowiedz będzie prosta.... Kup ultimakera... nie kup zortaksa jest lepszy nie kup replikatora.... albo inną znana markę ;)
2) Dostałem odpowiedzi lepiej kupić używanego STRATASYS'a 3.800$ +2.000$ transport z niewiadomego źródła bez wsparcia serwisowego nie wiadomo ilu letniego.... (podobno mało przedrukował) hehehehe
3) Za te pieniądze można kupić 3x prusa mk3
4) No i vshaper (Pierwsze słyszę ) poczytałem wydaje się fajna ....

Wnioski
A) Czy naprawdę jest tak że drukarki "wydawało by się nowoczesne topowe ad1" są tak nadmuchane że kosztują masę kasy a dają niewiele więcej niż np prusa mk3 ????
B) Czym w konstrukcji różni się taki "stary" przepracowany STRATASYS że różnica w wydrukach jest "niebo z ziemia" ??

Awatar użytkownika
TDI-CAD.PL
Kontaktowanie:

Postautor: TDI-CAD.PL » 22 lut 2018, 9:11

Kod: Zaznacz cały

B) Czym w konstrukcji różni się taki "stary" przepracowany STRATASYS że różnica w wydrukach jest "niebo z ziemia" ??

Różnicy w wydrukach nie ma pomiędzy dobrze skalibrowanym reprapem a profesjonalnym stratasysem. Różnice zaczynają się w obsłudze. Nie trzeba się znać na drukowaniu. 10 min szkolenia i drukujesz ze 100% pewnością, że wydruk wyjdzie. Rozpuszczalny suport powoduje, że można wydrukować każdy kształt. Drukarka automatycznie pobiera i wymienia materiał, parkuje i czyści głowice. Wykonana jest bardzo solidnie i takie 3-4 lata eksploatacji nie wpływają na jej stan techniczny. (wiem bo mam taką w robocie od ponad 3ch lat). Dlatego myślę, że warto porozglądać się za taką używką (nie koniecznie z Japonii).
Filament 3d Wrocław
Sklep http://WWW.TDI-CAD.PL

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 22 lut 2018, 9:35

McStorm, wyślij zapytanie ofertowe do kilku firm/sklepów i porównaj propozycje.
Jest jeszcze wujek google, jego też zapytaj.
Tutaj na forum dla "majsterkowiczów" nie oczekuj, że ktoś Ci konkretnie wskaże produkt spełniający Twoje wymagania.
Oooo...np. olo......co on Ci może doradzić? Wiadomo....swoją delte :mrgreen:
Osobiście nie wierzę, że kupisz drukarkę która zawsze i wszędzie będzie drukować bez problemu....ojjjj wróć, przecież taka jest RIVA :LOL:

MacStorm
Kontaktowanie:

Postautor: MacStorm » 22 lut 2018, 10:18

W poniedziałek jadę do Jasionki pooglądać Vshaper jak by ktoś miał ochotę to mam miejsce w aucie... Start Katowice- Kraków i autostrada....

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 22 lut 2018, 11:54

To jest kwota w której masz dwugłowicowego Ultimakera 3. Moim zdaniem nie ma się nad czym zastanawiać. Ultimaker 2+ z jedną głowicą robi mosty, drukuje ABS, robi podpory łatwe do wyłamania i ma pole 21x21 cm. UM3 ma dodatkowo możliwość drukowania z PVA+PLA/ABS, czy np. HIPS+ABS.
Masz zdecydowanie budżet adekwatny do wymagań.

Oskar
Kontaktowanie:

Postautor: Oskar » 22 lut 2018, 12:23

Ja bym brał ultimakera. Podobno na firmowych materiałach nie sprawia problemów. Na innych też nie ale jak posiedzisz nad nim... Zresztą z każda drukarką tak powinno być....

MacStorm
Kontaktowanie:

Postautor: MacStorm » 23 lut 2018, 14:00

Po drodze do Vshaper wybieram się do Krakowa pogadać i oglądnąć SLS SINTERIT LISA ;) Jak ktoś chętny....

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 24 lut 2018, 8:16

Oskar pisze:Ja bym brał ultimakera. Podobno na firmowych materiałach nie sprawia problemów. Na innych też nie ale jak posiedzisz nad nim... Zresztą z każda drukarką tak powinno być....

Jestem innego zdania;)
Uważam, że ColorFabb i Devil Design są o niebo lepsze i bezobsługowe niż oryginały UM.
@MacStorm, możesz podrzucić jakiś STL do wydruku na UM, wyślę Ci próbkę.

Oskar
Kontaktowanie:

Postautor: Oskar » 24 lut 2018, 20:56

virgin71 pisze:Jestem innego zdania;)
Uważam, że ColorFabb i Devil Design są o niebo lepsze i bezobsługowe niż oryginały UM.
@MacStorm, możesz podrzucić jakiś STL do wydruku na UM, wyślę Ci próbkę.

Pisałem podobno bo nie mam doświadczenia z Ulti, które Ty masz :)

MacStorm
Kontaktowanie:

Postautor: MacStorm » 27 lut 2018, 11:32

Byłem w Krakowie i Byłem w Jasionce
Wnioski
Vshaper nie dla mnie...
SLS SINTERIT LISA wprost przeciwnie...

Na chwilę obecną plan jest taki żeby kupić proszek, a jak poczciwy GATE wyzionie ostatecznie ducha to kupić np.Oryginalny zestaw Prusa i3 MK3

Zobaczymy co powie szef ;)

Wróć do „Drukarki FDM/FFF”