Narzędzia z "marketu" / Warto czy nie warto?

Przydatne narzędzia, porady dotyczące zakupu
kuzyn z Poznania
Kontaktowanie:

Re: Narzędzia z "marketu" / Warto czy nie warto?

Postautor: kuzyn z Poznania » 03 lis 2017, 7:53

Panowie jestem wiernym fanem elektronarzędzi z Lidla tych bez prądu również.
Jednak moja mała uwaga...sprawdzajcie czy elementy, które się zużywają są standardowe poz LIDLem.
Bywa czasami tak, że zakupując jakieś narzędzie skazujemy się tylko na LIDLa i oczekiwanie na kolejną akcje aby kupić materiały eksploatacyjne.
Czy ta stacja lutownicza ma wymienne groty?

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 03 lis 2017, 8:26

To już chyba wolał bym dołożyć kilkanaście złotówek i kupić na przykład stację lutowniczą Zhaoxin 936D 8-) Większa moc, bezproblemowy dostęp do części zapasowych w polskich sklepach, na przykład grzałka około 15zł, cała kolba około 40zł i ponad 40 rodzai wymiennych grotów :OK:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
Baqsthc
Kontaktowanie:

Postautor: Baqsthc » 03 lis 2017, 9:03

To mnie powstrzymało właśnie przed kupnem tej fajnej lutownicy na baterie. Raczej bym grotów do niej nie dostał :/

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Postautor: dziobu » 03 lis 2017, 13:16

Artu pisze:To już chyba wolał bym dołożyć kilkanaście złotówek i kupić na przykład stację lutowniczą Zhaoxin 936D 8-) Większa moc, bezproblemowy dostęp do części zapasowych w polskich sklepach, na przykład grzałka około 15zł, cała kolba około 40zł i ponad 40 rodzai wymiennych grotów :OK:

Racja, racja, racja.
ALE: Zhaoxin to chłam ;) Niebezpiecznie jest ją zostawić włączoną na godzinę. Nie wiem czy można to traktować jako alternatywę dla czegoś poważniejszego.
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 03 lis 2017, 13:55

dziobu pisze:Zhaoxin to chłam ;)

Czytałem sporo pozytywnych opini o tej stacji lutowniczej, ale na pewno są te droższe-lepsze :mrgreen:

dziobu pisze:Niebezpiecznie jest ją zostawić włączoną na godzinę.

Lutownica służy do lutowania, a nie ogrzewania pomieszczeń :lol:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Postautor: dziobu » 03 lis 2017, 14:45

Artu pisze:Czytałem sporo pozytywnych opini o tej stacji lutowniczej, ale na pewno są te droższe-lepsze :mrgreen:

Ja też. Te złe też czytałem.
Ale zaszalałem i mam Zhaoxin 898DH:
- pierwszy egzemplarz spalił się od razu po włączeniu; grot na 600 stopni i dym z transformatora ;)
- lutownica zostawiona na kilkadziesiąt minut potrafi się zawiesić; również podczas pracy,
- grzejesz do 350 stopni, wsadzasz grot do wody i przez kilka sekund nie ma reakcji a potem nagle spada do 150 stopni; taka "wysokiej klasy" stabilizacja temperatury (stabilizacja może i dobra, ale podgląd beznadziejny),
- (a to już na siłę) poza tym pierwsze co musiałem zrobić to uchwyt na kolbę bo ten standardowy nie pasuje do połowy grotów (w tym do wszystkich dłuższych niż standardowe - palisz obudowę),
- długie groty zupełnie nie trzymają temperatury (kiedyś na targach w wawie oglądałem świetną lutownicę z termoparą niemal na końcu gdzie tego problemu nie było; ale to nie ta półka cenowa).

Widziałem w akcji jeszcze dwie inne i również jakością stabilizacji temperatury nie grzeszyły. Domyślam się że to jest ukłon w stronę czepialskich, co jak nastawili 350 to mają widzieć 350 a nie 349. Niemniej ja tam wolę rzeczywisty odczyt, a nie sugerowany.

dziobu pisze:Lutownica służy do lutowania, a nie ogrzewania pomieszczeń :lol:

Jak coś robisz/naprawiasz to normalne że lutownica sobie stoi i pracuje. Bywa że zasuwa cał dzień bo korzystam z niej co 20 minut. TO w końcu narzędzie.

Lutowanie 0603 jeszcze ujdzie, ale 0402 to mordęga. Solomonem z dużym grotem szło mi lepiej. Do normalnej pracy (takiej 8h) bym jej zdecydowanie nie polecił ale do zabawy hobbystyczno-modelarskiej jest świetna i mimo tego co napisałem wyżej, kupił bym ją jeszcze raz pomimo że to chłam ;p (mnie zależało głównie na gorącym powietrzu i tu właściwie nie mam się do czego przyczepić).
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Wróć do „Narzędziownia”