Tuleja zaciskowa (frezarka)

Przydatne narzędzia, porady dotyczące zakupu
Awatar użytkownika
marcino
Kontaktowanie:

Tuleja zaciskowa (frezarka)

Postautor: marcino » 13 mar 2018, 19:59

Prośba, może ktoś jest bardziej obeznany w dopasowaniu tulejki zaciskowej na frez 3.175 do makita RT0700C w komplecie
znajdowały się dwie w rozmiarze 8 wygląda TAK i 6 wygląda TAK
Z poszukiwań w sieci to są o podobnym kształcie, lecz brak konkretnych wymiarów, podają do czego pasuje itd.
Od jakiego podobnego urządzenia z możliwszą montażu frezów można będzie dopasować czy dać sobie spokój
z szukaniem i zlecić wykonanie tulejki.
pozdrawiam Marcin ;)

szymon
Kontaktowanie:

Re: Tuleja zaciskowa (frezarka)

Postautor: szymon » 13 mar 2018, 20:35

Zobacz to:

http://allegro.pl/przejsciowka-adapter- ... 79449.html

Wkładasz to w fabryczną tulejkę 6mm, w ten adapter wkładasz frez 3.175 i dokręcasz fabryczną nakrętką.
Ja u siebie mam coś podobnego, kupiłem swego czasu od allegrowicza cnc-plus-de czy jakoś tak, ale widzę że teraz nie ma nic na stanie.

Nie wiem jak z jakością tego podlinkowanego ustrojstwa, nie widziałem, nie macałem. Ta moja na oko była zdecydowanie lepszej jakości i miała na końcu grzybka, który zapobiegał wpadnięciu jej do końca w oryginalną tuleję oraz miała podaną tolerancję wymiarową i bicie.
Ta nie ma takich danych, ale nie jest też droga, ja za swoją dałem coś koło 60 PLNów

Awatar użytkownika
Revo7
Kontaktowanie:

Postautor: Revo7 » 14 mar 2018, 10:45

Do bavarii też kupiłem taką przejściówkę. Dokładnie jak kolega piszę, ja swoje zamówiłem na alie - i powiem szczerze jestem zaskoczony (pozytywnie) jakością wykonania tych tulejek.
it is what it is

Awatar użytkownika
marcino
Kontaktowanie:

Postautor: marcino » 27 mar 2018, 17:53

A bym zapomniał :D Dziękuję Panowie ;) za pomoc, temat ogarnięty.
pozdrawiam Marcin ;)

Wróć do „Narzędziownia”