Magic3d - moja konstrukcja.

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Re: Magic3d - moja konstrukcja.

Postautor: virgin71 » 08 gru 2016, 11:48

Tego już nie wiem. Odpuściłem temat igusa całkiem.

MagicMarcus
Kontaktowanie:

Postautor: MagicMarcus » 08 gru 2016, 12:27

virgin71 pisze:Tego już nie wiem.

No właśnie - ja pisałem o łożyskach ślizgowych z regulowanym luzem.
Mając w ręku szynę i wózek z regulowanymi łożyskami ślizgowymi, stwierdzam, że tam nie ma żadnych luzów i wcale nie trzeba mocno skręcać aby ewentualne luzy wyeliminować.

AdamJ1
Kontaktowanie:

Postautor: AdamJ1 » 08 gru 2016, 12:46

Po co się pchać w IGUSY skoro masz w tej samej cenie hiwiny które są pod każdym względem na +

Awatar użytkownika
adziaki
Kontaktowanie:

Postautor: adziaki » 08 gru 2016, 12:49

MagicMarcus pisze:Mając w ręku szynę i wózek z regulowanymi łożyskami ślizgowymi

Trzymając szynę w ręku nie wyczujesz sztywności takiego układu :lol:
MagicMarcus pisze:stwierdzam, że tam nie ma żadnych luzów

Aha...
MagicMarcus pisze:Robiłem testy z szyną i wózkami z kompensacją luzu Igusa i obserwując pracę, wg mnie wszystko było tak jak trzeba.

O którym dokładnie modelu piszesz? Osobiście używałem kilku takich zestawów, właśnie z kasacją luzu i owszem możesz wykasować ten luz, ale wtedy przesuw liniowy ma bardzo duże opory lub jest praktycznie nie możliwy!

Edit:
Hehe, dwie strony o Igusach :D

Awatar użytkownika
Printed4U
Kontaktowanie:

Postautor: Printed4U » 08 gru 2016, 12:55

Panowie, nie próbujmy na siłę wpychać koledze sprawdzonych rozwiązań, nauczy się na swoich błędach, może gdyby wykładał pieniądze na 100% wartości igusowych produktów to może rozsądniej by do tego podchodził. Widać chęć usilnego zbudowania drukarki po taniości.

Awatar użytkownika
adziaki
Kontaktowanie:

Postautor: adziaki » 08 gru 2016, 13:00

:D
Ja jeszcze tylko napiszę, że Igusy są fajne jak pracują na płasko i są szeroko rozstawione czyli np. dla osi Y w układzie klasycznym drukarki.
Koniec :)

dawidu00
Kontaktowanie:

Postautor: dawidu00 » 08 gru 2016, 13:31

adziaki pisze::D
Ja jeszcze tylko napiszę, że Igusy są fajne jak pracują na płasko i są szeroko rozstawione czyli np. dla osi Y w układzie klasycznym drukarki.
Koniec :)

No nie tak różowo też :) Biorąc mój przykład CoreXY tylko , że wózki bez regulacji. I dałem po jednym wózku na stronę w osi Y nie ma to szans działać. Nawet gdy jest rozstaw z tego co pamiętam 280mm.
Drukarka po mojemu - 100% projektu i części poskładane nie wiem ile : http://www.fabrykator.pl/board/viewtopi ... 3&start=60

MagicMarcus
Kontaktowanie:

Postautor: MagicMarcus » 09 gru 2016, 8:16

Przyjąłem argumenty przeciw używaniu igusów w drukarce już wcześniej po uwagach kolegów, późniejsze zapytanie tak jak napisałem było tylko z czystej ciekawości.
A drukarka na pewno nie będzie budowana po taniości, projekt powstał jeszcze przed rozmowami z Igusem, po prostu "zachłysnąłem" się rozwiązaniami igusa i tyle. Zresztą, dlaczego ja się tłumaczę?!
Podsumowując: rozwiązania Igusa są wg. mnie super ale nie do drukarki jaką chcę zbudować. I to już ustaliliśmy. Dziękuję za pomoc.

dawidu00
Kontaktowanie:

Postautor: dawidu00 » 09 gru 2016, 15:33

Niech kolega z stołu na Igusach aż tak szybko nie rezygnuje ;) Osobiście mam oś Z z jednej strony postawioną na WS10 a z drugiej strony na podwójnej , ale rozciętej na pół. Jak rozstawiłem te szyny po rogach osi Z to luzów nie ma.
Zrzut ekranu 2016-10-31 13.37.49.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Drukarka po mojemu - 100% projektu i części poskładane nie wiem ile : http://www.fabrykator.pl/board/viewtopi ... 3&start=60

MagicMarcus
Kontaktowanie:

Postautor: MagicMarcus » 19 gru 2016, 11:28

Powiedzcie mi proszę które ustawienie wałków osi X jest lepsze i dlaczego (zdjęcia przykładowe):
- w pionie:
V.jpg

- czy w poziomie:
H.jpg

Biorąc pod uwagę problemy jakie mam z miejscem pod wózkiem w moim Mendel90, skłaniam się do zastosowania rozwiązania w pionie.
Będzie wtedy miejsce na wentylator chłodzący głowicę i dwa wentylatory chłodzące wydruk ala Ultimaker.
Jeżeli zastosuję bowden to będzie raczej ok, bo lekko ale zastanawiam się czy jak dam direct to nie będzie za ciężko i głowica będzie się "chybotać"?
Dodam tylko, że długość osi X wynosi 450mm.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Drukarki 3D”