System pomiaru skuteczności mikrokroku

martin
Kontaktowanie:

Re: System pomiaru skuteczności mikrokroku

Postautor: martin » 04 sty 2017, 13:42

Witam.
Niby rozwiązanie na rynku jest tylko pewnie schematu nie udostępnią :LOL:
http://www.wobit.com.pl/produkt/10594/k ... hu/mic488/ cena też nie mała coś około 900 pln

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 04 sty 2017, 14:21

Fajne, drogie, ale nie do końca to jest to czego poszukuję, sterowanie z kompa mogłoby tylko skomplikować sytuację. Gdybym się takimi rzeczami mógł zajmować na pełny etat, to widać ciekawą niszę na rynku;) Choć do "prusy" za 1000zł nikt nie kupi kontrolera za drugie tyle, a drogie drukarki sobie radzą bez takiego wymyślania:)

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 09 sty 2017, 22:17

Pierwsze przymiarki do sensownego menu, korzystając z wieczorów w hotelu na delegacji:) Na razie poznaję bibliotekę m2tklib, ogromne możliwości, ale dokumentacja niezbyt chętnie prowadzi "za rączkę". Jeszcze trochę ustawialnych parametrów muszę dodać. Niestety trudno by mi było zabierać cały osprzęt ze sobą w trasę, dlatego tylko rumba z wyświetlaczem poleciała do torby. W weekend będzie test TMC (wcześniej nie miałem chwili by wypakować je z drukarki niestety), oraz stepsticka-niespodzianki jeśli paczkomaty nie zawiodą:)

Cały czas myślę jeszcze nad jakąś sensowniejszą przekładnią dla tego układu. Może miałby ktoś jakiś pomysł jak niewielkim kosztem mógłbym w domowych warunkach zwielokrotnić ilość obrotów enkodera na jeden obrót silnika? Nawet bym kupił jakiś zestaw zębatek, ale nie wiem jak to potem sensownie zamocować na silnik i enkoder. Może coś drukowanego?

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 28 sty 2017, 9:57

Panowie, nowe testy, tym razem TMC2100 i LV8729!:)

Test stepsticków z założonym protectorem od waterlott:

tmc2100 16.PNG

lv8279 16.PNG

lv8279 32.PNG

lv8279 64.PNG

lv8279 128.PNG

Zaniepokojony dziwnymi wynikami na 1/16 dla LV8279 powtórzyłem test tym razem bez stepstick protectora od waterlotta:

lv8279 16 bez protectora.PNG

Wnioski pozostawiam każdemu do samodzielnego wysnucia. Jak dla mnie bardzo dobrze te stepsticki lv8729 wypadają, może nie jest to gładka prosta linia jak w przypadku TMC2100, ale porównując ceny to różnicy nie ma dużej. Zaznaczam, że mikrokrok 1/64 i 1/128 wykracza poza rozdzielczość pomiarową mojego testera i nie pokazuje idealnie co się dzieje pomiędzy pełnymi krokami!!

@Krzysiek, mógłbyś zerknąć na ten post w trybie edycji? pozamieniało mi kolejność obrazków na losową i nie wiem jak naprawić:/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 28 sty 2017, 11:57

1/128 wygląda bardzo fajnie.
Podaj jaka ma być kolejność obrazków od góry do dołu.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 28 sty 2017, 12:50

Wyglada fajnie, ale niestety tak jak pisałem, enkoder nie lapie pojedynczego mikrokroku przy takiej rozdzielczosci, ale gdyby byly jakies powazne anomalie to by wyszly.

Co do wykresow to chcialem, zeby byly ulozone wedlug mikrokroku, a wyswietlaja sie losowo:p

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 28 sty 2017, 13:49

Przecież obok załacznika masz przycisk wstaw w tekst, klikasz kursorem w tekscie gdzie ma być załącznik i obok zalącznika na dole "wstaw w tekst" i masz załacznik , tam gdzie chcesz.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 28 sty 2017, 16:27

Kopytko pisze:Przecież obok załacznika masz przycisk wstaw w tekst, klikasz kursorem w tekscie gdzie ma być załącznik i obok zalącznika na dole "wstaw w tekst" i masz załacznik , tam gdzie chcesz.

Nie jestem już w stanie edytować postu, żeby Ci pokazać jak wyglada w trybie edycji, ale tak właśnie powstawiałem (dlatego je widać w tekscie a nie jako załączniki pod postem), ale sęk w tym, że w treści miałem inną kolejność niż taka, jaka się wyświetla. Już tak wcześniej miałem, ale wtedy wysyłałem z tapatalk i myślałem, że to jego wina, ale to coś na forum jest raczej.
No ale nieważne, każdy wykres ma odpowiedni tytuł:)

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 28 sty 2017, 17:53

Chyba coś nie tak oznaczyłeś, bo w edycji posta wszystko jest ok. :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 28 sty 2017, 17:55

O tym mowie, w edycji posta bylo ok. Nazwy plikow jakie widzisz sa prawidlowe, ale w poscie juz wyglada losowo...

Wróć do „Inne”