Windows 8.1 i zamulony laptop...

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Re: Windows 8.1 i zamulony laptop...

Postautor: dziobu » 05 maja 2017, 7:45

Kopytko pisze:A ja jestem odmiennego zdania uwazam ze 10 jest bardzo dobrym stabilnym i szybkim systemem.

Odpaliłem tableta z Win10 dziś rano. Ściągnął w nocy jakiś nowy Windows 10 (ch* wie co), rano dał mi pół godziny na zakończenie pracy (no łaskawca; wie lepiej co mam dziś robić) i od 2.5h się aktualizuje. No świetny system.

Dobrze że na laptopie do pracy mam Win7 i mam drugi tablet z Androidem.
Win10 chodzi o klasę lepiej od Win8.1 którego miałem oryginalnie na tablecie. Ale przez takie "kwiatki" mam ochotę jednak wrócić do 8.1. Może działał wolniej, ale działał.
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 05 maja 2017, 7:47

Tu ci przyznam swieta racje. Tez juz 2 razy jakies duze aktualizacje mnie zblokowaly i to w momencie gdy komp byl naprawde potrzebny.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

Awatar użytkownika
Minik
Kontaktowanie:

Postautor: Minik » 05 maja 2017, 12:58

Trzeba porostu odpowiednio skonfigurować czas aktualizacji i tyle.
Mam w firmie kompy z win XP. 7, 8, 8.1,i 10. Z 8.1 nigdy nie maiłem żadnego problemu poza koniecznością przyzwyczajenia się do kafelków. Najmniej problemów z softem miałem w przypadku 8 i 8.1. Dziesiątka miała dużo problemów z zewnętrznym softem, ale od którejś tam poprawki jest już ok.

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Postautor: dziobu » 05 maja 2017, 13:04

Mam aktualizacje na 1 w nocy. To oczywiście oznacza że raz na jakiś czas komputer rano był rozładowany no ale litości, nie będę codziennie szukał ładowarki bo a nuż system się będzie aktualizował. Ta cecha 10 Home sprawia że imho jest to najgorszy system od czasów WinME.
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Arkomania.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Arkomania.pl » 05 maja 2017, 18:30

Witam.

W każdym Windows można wyłączyć opcję wykonywania automatycznych aktualizacji.
Możemy ją na stałe wyłączyć, a załączać w wolnych dniach lub godzinach, kiedy komputera
nie używamy. Po aktualizacji możemy opcję znowu wyłączyć.
Pozdrawiam Arek G. arkomania

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Postautor: dziobu » 05 maja 2017, 20:06

Tylko że ja mam Windows 10 HOME. Ile bym nie kombinował z odpowiednimi usługami to one zawsze jakimś cudem się włączają. A jakoś nie kręci mnie instalowanie kolejnego wątpliwego śmiecia który mi to (teoretycznie) wyłączy.
Tu nie ma opcji "wyłącz".
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 26 lip 2017, 4:10

Po nie równej walce z 8.1 powróciłem do 7-ki :mrgreen: Jest lepiej niż było :OK:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Dziadek
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek » 26 lip 2017, 19:42

Witam.Pracowałem na windows xp.Staruszek mój komp już nie dawał rady.W końcu przyszedł czas na zmiany.
Zbudowałem nowego kompa na platformie Kaby Lake z prockiem core i7 7700K chłodzony cieczą.System 10 Home.
Używam go od pięciu miesięcy.Rewelacja.Zero problemów.System z hybrydowym dyskiem uruchamia się w 12 sekund.
Koszt nowego kompa wyniósł mnie 6k.Ale warto było.
Marzenia się spełniają-niektóre po 50 latach.Pozdrawiam.Andrzej

Awatar użytkownika
Tomek
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek » 28 lip 2017, 5:22

Jakiś rok temu kupiłem notebooka Lenovo T530 - za 1200zł - jestem równie zadowolony i mam prawie 5000zł w kieszeni ...
Na dodatek Windows 10 Professional, (Home to można sobie .... wymienić na coś normalnego).
Poleasingowych, biznesowych laptopów spory wybór teraz jest. Nie opłaca się kupować nowego (chyba że ktoś ma biznes).

A odnośnie problemów Artu: dysk talerzowy na system + najnowsze aktualizacje + antywirus = wolna praca / wolny start - w dzisiejszych czasach koniecznie SSD, lub ew hybrydowy (w nowych notebookach stosuje się M.2 kilkukrotnie szybsze od SSD).
Stacjonarka nie bardzo ma już sens.

Ps. A forum czytam/piszę zwykle korzystając z tabletu Surface 2 (Windows RT) za ~300-400zł (Windows 8.1) .... siedząc nie powiem gdzie .... stacjonarnego bym tu nie przywlókł :LOL:.

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 28 lip 2017, 8:21

Mam "dysk" SSD, syfstem "wstaje" w 15-20s :mrgreen:
Moje problemy były z "zamulaniem się" FireFox-a na Win8.1 Na Win7 jest wszystko :OK:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Wróć do „Nie wiesz gdzie pytać? Zapytaj tutaj …”