Pierwsze wydruki - coś jest nie tak!

Iridius
Kontaktowanie:

Re: Pierwsze wydruki - coś jest nie tak!

Postautor: Iridius » 26 sie 2017, 17:49

1) Wymiary wydruków się zgadzają w x,y do 0.1 a w z do 0,5mm

2) piramida miała chyba 15% a żaba 0 % wypełnienia.

3) W osi Z mam 2Nm i śrubę kulową 1605, waga stołu to jakieś 6-7kg, silnik potrafi podnosić stół z prędkości 4-5 obrotów na sec bez zadyszki, czasem myślę że mnie by jeszcze na nim podniósł.. ciekawe co się stanie jak kiedyś czujnik indukcyjny nawali :lol:

4) Stepsticki z wielkimi radiatorami i chłodzone wiatrakiem 90x90 z 5cm odległości - zimne, dodatkowo nie przekraczam w żadnym 1.6A.

Jak sprawdzić szerokość ścieżki? możecie polecić jakiś model do wydruku?

Ok postaram się zrobić jeszcze raz żabę z wypełnieniem 40% + zaimprowizuje jakieś chłodzenie, pewno wentylator postawie na stole :LOL:

Iridius
Kontaktowanie:

Postautor: Iridius » 26 sie 2017, 19:09

Wydrukowałem coś takiego https://www.thingiverse.com/thing:507014

Zmniejszyłem szerokość ścieżki z 0.4 na 0.35, po pomiarze mikrometrem ścianka wyszła dokładnie 0.4 - czyli coś nie tak jest skalibrowane podawanie filamentu.

Ustawiłem na stole wentylator 40x20 tak by omiatał wydruk i chyba to + redukcja ścieżki zapobiegło ryciu głowicy po modelu.

Ale pojawił się kolejny dziwny objaw, skośne i pionowe prożki na ściankach wydruku. Jak poniżej.

Obrazek

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 26 sie 2017, 20:58

Skośne prążki to zapewne efekt stepsticka DRV, i to będzie to co wspominałem o nierównomiernej warstwie na dnie piramidki. Zmień na a4988
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

Iridius
Kontaktowanie:

Postautor: Iridius » 26 sie 2017, 22:25

Kopytko pisze:Skośne prążki to zapewne efekt stepsticka DRV, i to będzie to co wspominałem o nierównomiernej warstwie na dnie piramidki. Zmień na a4988

Elektronikę mam Sunbeam 2.0c z dostosowanym firmware od imrahil :OK: viewtopic.php?f=12&t=1397
Wiec a4988 na pokładzie, jeszcze z tym pokombinuję, możliwe ze źle ustawiłem prąd na silniku ekstrudera, chyba powinno być 1A a u mnie jest 1.2A. Niestety nie mogę odnaleźć rozpiski do silnika, ale to chyba ten https://blackfrog.pl/silnik-krokowy-nem ... p-135.html

Wracając do żaby, zrobiłem z wypełnieniem 30%, 210C pierwsza (chyba najlepsza przyczepność), i 185C druk, szerokość ścieżki 0.35 która u mnie daje ,0.4 (przy dyszy 0.4) + dodałem lipne ale zawsze chłodzenie wydruku, wentylator na stole ~ 10cm od wydruku.
I jest progress :Piwo:

Żaba ma 2,5 cm wysokości, wiec chyba nie ma już tragedii

Obrazek

Jednak chłodzenie to podstawa, jutro zajmę się prążkami i kalibracją ścieżki, widzę że filament też nie trzyma idealnie wymiaru :Piwo:

Wróć do „Problemy i porady”