Opóźnienie załączania hotendu względem stołu

Awatar użytkownika
mikun
Kontaktowanie:

Opóźnienie załączania hotendu względem stołu

Postautor: mikun » 29 maja 2018, 13:29

Czy w repertierze idzie ustawić opóźnienie, żeby hotend włączał się dopiero jak stół dojdzie do zadanej temperatury? W przypadku PLA, gdzie stół ma mieć 60st to nie ma problemu, gorzej jak ma się rozgrzać do 110st - co trochę trwa, a w tym czasie hotend już jest rozgrzany i pluje filamentem. Teraz robię to ręcznie, tzn ustawiam stół na 110st i gdy dojdzie do 90st włączam hotend i w miarę się te czasy osiągnięcia temperatury zadanej pokrywają. Stanie przy drukarce aż się rozgrzeje jest wkurzające.

Proces miałby wyglądać tak : Ustawiam na LCD Rozgrzej ABS i załącza się grzanie stołu... idzie do 90st i w tym momencie załącza się hotend i spotykają się razem jak stół ma 110st a hotend 230st :)

A jeśli tak się nie da to może uśrednione opóźnienie czasowe?

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Re: Opóźnienie załączania hotendu względem stołu

Postautor: evrybadykombinerki » 29 maja 2018, 13:39

Wydaje mi się że wystarczy to dać jako prefix w slicerze. Przykładowo w Kisslicerze to by było:

M190 S<BED> ; nagrzewanie stołu z oczekiwaniem na osiągnięcie zadanej temperatury
M109 S<TEMP+0> ; nagrzewanie głowicy

Tokeny <BED> i <TEMP+0> "podbierają" wartości temperatur z aktualnie wybranego profilu materiałowego.

Raz ustawione działa pięknie... :)

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 29 maja 2018, 13:40

Nie wiem czemu tak Masz :o U mnie grzanie hotend-u "startuje" dopiero jak stół uzyska zadaną temperaturę :OK:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
mikun
Kontaktowanie:

Postautor: mikun » 29 maja 2018, 14:34

Artu jakbym umiał programować to też bym sobie tak w repetierze ustawił jak Ty :)

Awatar użytkownika
marcino
Kontaktowanie:

Postautor: marcino » 29 maja 2018, 14:49

Wspominałem Tobie o tym w innym wątku. Wszystko robisz na www i pobierasz gotowy wsad. Weź w jednej przeglądarce otwórz konfig Misia a w drugiej zaczni swoj i to co dla ciebie będzie jasne/znane to przepisz a z pytaniami na forum (może zrzut z ekranu) i ogarniemy wspólnie temat.
pozdrawiam Marcin ;)

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 29 maja 2018, 17:19

mikun pisze:Artu jakbym umiał programować...

Nooo, bo ja pewnie umiem :LOL: :LOL:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Wróć do „Elektronika”