Full metal w domowych warunkach domowym kosztem COREXY/HBOT

Awatar użytkownika
animos
Kontaktowanie:

Re: Full metal w domowych warunkach domowym kosztem COREXY/HBOT

Postautor: animos » 20 lip 2016, 17:05

Krzysztof pisze:Animos, albo pisz to czego jesteś pewien, albo nie pisz, bo się burdel robi jak wszystko do jednego wora wrzucasz i sam się już nie możesz połapać co z czym :evil:

Akurat to mam na bieżąco na tapecie coreXY/hbot, bo sam robię właśnie to rozwiązanie (mam dylemat wyboru) - tego jestem pewien, może opis nie za bardzo dociera do czytających - w przyszłości postaram się robić rysunki, jak nauczę się obsługi porządnego CADa.

Sławek pisze: Co do postów Animosa to nawet nie będę sie odnosił bo nie ma pojęcia jak corexy wyglada :)

To wie każdy, bo jest opis w necie. W 2013 już o tym pisałem o tym na mojreprap: szukanie animos corexy - nie chciało się nawet sprawdzić. A tak na marginesie to kolega Jaszuk zrobił chyba pierwsze corexy - na 2 dniach druku w Kielcach było.

Krzysztof pisze:Ja lubię układ H, bo pasek i rolki są na jednym poziomie i mi to wizualnie fengszujuje :mrgreen:

Ja też, raczej wybiorę hbot do kolejnej drukarki, ale następna(kolejna) pewnie będzie już corexy.

Artu: 0 (zero) to uproszczenie coreXY - na 2 wysokościach, myślałem o obliczeniach dla płaskiego corexy. Można wszystkie obliczenia zrobić tak jak Sławek nawet na kartce (doceniam to), ale myślałem, że jakiś program (pewnie skomplikowany) ma to już zakodowane w oprogramowaniu - wnioskuję, że nic takiego jeszcze nie zrobił nikt, bo by to opisali.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 20 lip 2016, 17:28

Nie chciałbym tego za bardzo przeciągać, ale ciekawość mnie zżera... co to jest płaskie core xy i co tam konkretnie chcesz liczyć?

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 20 lip 2016, 17:38

animos pisze:Artu: 0 (zero) to uproszczenie coreXY - na 2 wysokościach, myślałem o obliczeniach dla płaskiego corexy. ...wnioskuję, że nic takiego jeszcze nie zrobił nikt, bo by to opisali.

A nie pomyślałeś, że po prostu nie ma możliwości wykonania takiego "płaskiego coreXY" :roll: Jeśli nawet "pochylisz" rolkę, to gdzieś ten "pochylony" pasek musi "odbiegać od płaskości" :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
animos
Kontaktowanie:

Postautor: animos » 20 lip 2016, 18:15

Garreth pisze:Nie chciałbym tego za bardzo przeciągać, ale ciekawość mnie zżera... co to jest płaskie core xy i co tam konkretnie chcesz liczyć?

Precyzując, "płaskie" - 4 paski dochodzą do wózka na tej samej wysokości (paski a i b na różnych wysokościach to "uproszczone" core).
Jeśli w ogóle można to tak nazwać.
Do liczenia jest ustawienie rolki (do wyminięcia się pasków), zależne od wielkości całego core, szerokości paska.

Artu pisze:A nie pomyślałeś, że po prostu nie ma możliwości wykonania takiego "płaskiego coreXY" :roll: Jeśli nawet "pochylisz" rolkę, to gdzieś ten "pochylony" pasek musi "odbiegać od płaskości" :mrgreen:

Wiadomo, bo paski musiały by się przenikać (to fizycznie nie realne), aby były "płaskie" (na stałym z). Nie pisałem, że paski mają być na stałej wysokości na całej swojej długości. Nie dogadamy się szybko bez rysunków. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Printed4U
Kontaktowanie:

Postautor: Printed4U » 29 lip 2016, 20:50

Po przemyśleniu, do wykorzystania mam obszar 50x50cm więc tych gabarytów będzie drukarka i pole chciałbym wycisnąć jak największe, dwie głowice bowden i do tego chciałbym przede wszystkim schować wszystko w bryle (wraz z szpulami). Końcowo wybrałem H-bota, z uwagi na prostrzy projekt :)
Już niebawem pierwsze rendery :Piwo:

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 29 lip 2016, 21:01

Printed4U pisze:...dwie głowice bowden...

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 29 lip 2016, 21:33

Czekam na wycenę z tej firmy dla Cyclops-a ;)

Awatar użytkownika
Printed4U
Kontaktowanie:

Postautor: Printed4U » 30 lip 2016, 7:12

Myślałem o Chimerze tylko nie do końca jestem pewien czy ten radiatorek malutki dla dwóch głowic jest wystarczający. ;)

luki
Kontaktowanie:

Postautor: luki » 30 lip 2016, 7:39

Zapewne bez testów nic nie można powiedzieć, zawsze można zamontować mocniejszy fan 0.18 A co wiąże się z hałasem.

Wróć do „Mechanika”