Ekofilament od DD

Awatar użytkownika
cyryl
Kontaktowanie:

Ekofilament od DD

Postautor: cyryl » 27 wrz 2016, 12:42

Hej. Czy są może użytkownicy ekofilamentu od DD?
Kupiłem ostatnio 3 szpule ale nie wiem czemu przy chłodzeniu filament strasznie tak jakby się rozwarstwia lub bardziej prążkuje jak bym miał śrubę Z wykrzywioną. Ale gdy wyłączę chłodzenie jest ok. Mam jeszcze zwykłe filamenty od DD i na nich nie mam tego problemu. Teoretycznie producent podaje że sam skład filamentu jest ten sam a jedynie oszczędza na opakowaniu i szpuli.
Dodam że ja oraz 2 kolegów zauważyło ten sam problem. Być może trzeba dać większą temperaturę druku (obecnie 210st)? Czort wie.
Dalsze testy będę robić jak uruchomię drukarkę po upgrade-zie ;)

Awatar użytkownika
cyryl
Kontaktowanie:

Re: Ekofilament od DD

Postautor: cyryl » 04 paź 2016, 8:24

Odpowiem sobie sam. Po testach wyszło że ekofilament potrzebuje wyższej temperatury tj 220st C. Przy takiej temperaturze nie ma tych problemów.
IMG_20161003_114848445.jpg

Niby producent pisał mi, że nic się nie zmieniło w samym drucie a jednak coś se zmieniło :P w wcześniejszych rolkach 200st było maks.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Leszek
Kontaktowanie:

Re: Ekofilament od DD

Postautor: Leszek » 05 sty 2019, 11:39

Minęło trochę czasu ale problemy te same. Według mnie wyższa temperatura pracy powoduje szybsze naturalne tempo chłodzenia. Większy gradient (różnica pomiędzy temp filamentu a temp otoczenia) powoduje szybsze chłodzenie, stąd konieczność zmniejszenia nawiewu i podniesienia temperatury. Poprzednio używałem takiego gdzie drukowałem na 197 stopniach i wentylator był cały czas włączony prawie na maxa. Teraz obniżyłem dolną wartość nawiewu i podniosłem temperaturę wydruku bliżej górnej granicy 220 na głowicy. Teoretycznie PLA powinno się drukować jak najbliżej dolnej granicy zakresu temperatur podanych przez producenta i dobrze chłodzić. W tym filamencie najwyraźniej jest odwrotnie.

Wróć do „Filamenty/Żywice”