Przesuwanie wydruków w osi Y

skorup4
Kontaktowanie:

Przesuwanie wydruków w osi Y

Postautor: skorup4 » 15 lis 2016, 12:18

Witam,
Posiadam nieustanny problem z przesuwaniem się wydruków w osi y. Problem uwidocznia się szczególnie przy dużych wydrukach( stół 450x450). Wydaje mi się, że problem jest natury konstrukcyjnej. Oś y obsługują 2 silniki nema 23 połączone ze sobą równolegle.
Stepstick drv8825, Vref policzone ze wzoru Current Limit = VREF × 2 i wynosi okolo 1,1. Sterownik drukarki ramps 1.4.

Będę bardzo wdzięczny za ewentualną pomoc.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Przesuwanie wydruków w osi Y

Postautor: Krzysztof » 15 lis 2016, 17:54

Daj specyfikację silników osi Y

Marcinlamczyk
Kontaktowanie:

Postautor: Marcinlamczyk » 16 lis 2016, 18:35

U mnie problem zniknął jak nakleiłem radiatory na Stepstikach.... ale nie do konca wierzę że to był głowny problem, bo wymieniłem też tunel chłodzący na lżejszy i szybciej chłodzący wydruk, przez to podczas druku powierzchnia każdej warstwy pozostaje gładka... Raz zauważyłem drukując benchy że mimo chłodzenia przód łódki był odkształcony i przy przechodzeniu przez ten obszar wydruku głowica lekko hamowała i jakby przeskakiwała co owocowało przesunięciem kolejnych warstw wydruku....

skorup4
Kontaktowanie:

Postautor: skorup4 » 17 lis 2016, 14:23

Silniki nema 23 3,05V 1,45A. Wydaję mi się, że rozwiązałem problem przesuwania się wydruków. Okazało się, że był on spowodowany drganiami paska na osi Y, co powodowało przeskakiwanie paska na zębatce. Założyłem na środku ramy 2 napinacze i wszystko już działa jak powinno.

Wróć do „Mechanika”