Drukarka a`la Zlepek

Pytania techniczne dotyczące budowy, działania, itp.
Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Re: Drukarka a`la Zlepek

Postautor: Kopytko » 04 wrz 2018, 11:28

To na poczatek proponowalbym ci sie zaopatrzyc z teflonem. Twoj problem wynika z lacznika full. I od razu uprzedzajac wpisy zaraz ktore se pojawia to tak mozna nabowden drukowac full metal. Oczywiscie na ori laczniku e3d lub w powloce tytanowej. Na zwyklym chinskim i bowdenie ciezko. Ja na bowdenie z full metall ok 40cm, mam retrakcje 1.4mm aby sie nie przyklejalo pla do lacznika przy retrakcji. Pla i full metal sie nie lubia zbytnio na bowdenach gdzie retrakcja jest wieksza jak 1.2mm
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

Hckosmo
Kontaktowanie:

Postautor: Hckosmo » 07 wrz 2018, 22:37

Rurki zakupione, i wymienione. Ogólnie zanim jeszcze wymieniłem na rurki z teflonem miałem wrażenie że na ustawieniach jakie podał Adziaki drukareczka zaczęła lepiej pracować.

Zobaczymy, trzeba zjechać parę rolek.

W między czasie spróbowałem naprawić jeden z większych mankamentów drukarki - Stół. Początkowo miałem wersje full budżetową, co skutkowało brakiem jakiegokolwiek wypoziomowania. Aż dziw bierze że dawało się coś drukować.

Zakupiłem stół Ultrabase a konstrukacja została zrobiona od nowa ( i już wiem że źle ale o tym później )

Wypoziomowałem - udało się bez większych problemów :D i pierwszy wydruk poszedł za pierwszym podejściem. Więc chyba zakup udany - czas pokaże

Dlaczego konstrukcja stołu nie końca się udała? ( może inaczej nie do końca jestem z niej zadowolony ) - po pierwsze jest za masywny. Zrobiłem go z blachy 3mm teraz wiem że 2mm powinno zagrać. Na dzień dzisiejszy raczej zrobiłbym bo giętego a nie spawanego, z tym że jako rozpórkę w środku dałbym pręt gwintowany dzięki któremu uzyskam kąt 90 stopni ( w przyszłości wrzucę projekt pod dyskusję.

Zastanawiam się czy dobrym rozwiązaniem jest łożyskować stół w 4 narożnikach a napędzać go jedną śrubą ( umiejscowioną w tym miejscu co mam ) ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Teraz prędko, zanim dotrze do nas że to bez sensu.

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 08 wrz 2018, 6:58

W takim rozwiazaniu ciezki stol sprzyja stabilnosci. Waga nie jest istotna jak wyrabia silnik. Dla pewnosci mozesz dac mikrokrok 8 tak jak ma to ultimaker.
Co do lozyskowania na 4 punkty i 1 sruba zapewne nie zagra. Ja na twoim mkejscu jednak bym sie zastanowil nad zmiana pretow z z 8mm jak widze najakies 12 lub nawet 16mm .
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

Hckosmo
Kontaktowanie:

Postautor: Hckosmo » 09 wrz 2018, 18:03

Mam już projekt stołu z walkami 16mm, przy czasie wrzucę fotkę.

Poniżej filmik jak drukarka kładzie pierwsza warstwę, w porównaniu do starego rozwiązania to bajka.

https://youtu.be/AUha0Xnn82g

Podoba mi się powierzchnia, gdyż jest matowa a nie jak przy szybie świeci się jak psu j....

Hckosmo
Kontaktowanie:

Postautor: Hckosmo » 19 paź 2018, 20:28

A było tak pięknie.....

Wg zaleceń jakie były kilka postów temu, drukarka pracowała dość stabilnie. Dawała rady nawet z wydrukami po 10h. Było naprawde fajnie.. było

nie wiem dlaczego ale nagle bez powodu drukarka nie jest w stanie podać filamentu. Nawet przykręcenie śruby na maxa nic nie pomaga

https://youtu.be/OIQYr_4cQyk

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 22 paź 2018, 9:33

Przeczysc dysze.
Na jakim filamencie przestało działać?

Hckosmo
Kontaktowanie:

Postautor: Hckosmo » 22 paź 2018, 10:29

Materiał to PLA kupiony od kolegi z Forum

Wygląda na to że to dysza. Wymieniłem i dodatkowo zastosowałem mniejsze prędkości druku.

Test 11h drukowania przeszedł pomyślnie. Tak więc problem zażegnany.

Hckosmo
Kontaktowanie:

Postautor: Hckosmo » 22 paź 2018, 10:34

Hckosmo pisze:Mam pytanie

Jakiś czas temu wpadł mi do głowy pomysł lasera do grawerowania ( głównie do opisywania elementów z tworzywa oraz z metalu - stal oraz AL )

Jako że sama kinematyka maszyny jest podobna jak w drukarkach, zastanawiam się czy jest możliwe zrobienie wymiennych głowic -druk/laser?

Jeśli już to jaką moc miałaby mieć głowica lasera?

Rozeznałem temat, i dobra wiem że popłynąłem z al i stalą, ale nadal po głowie chodzi mi opcja znakowania tworzywa ( głównie PLA i PET-G czyli to co drukuje moja drukarka )

Możecie polecić jakaś głowicę powiedzmy z budżetem do 500zł, na alledrogo jest trochę tego ale ciemny w temacie jestem jak tabaka w rogu ( tak samo ciemny ja na początku budowy drukarki :D a jakoś działa )

mcexperts
Kontaktowanie:

Postautor: mcexperts » 22 paź 2018, 13:48

Widziałem pacjenta który laserem 2.5W znakowal stal i aluminium.

Smarował jakimś czymś, i przepalał to kilkoma przebiegami.

Było wyraźnie widoczne zmatowienie, które po przejechaniu palcem się robiło czarne i tak już zostawało na wieki.

Hckosmo
Kontaktowanie:

Postautor: Hckosmo » 23 paź 2018, 21:02

mcexperts pisze:Widziałem pacjenta który laserem 2.5W znakowal stal i aluminium.

Smarował jakimś czymś, i przepalał to kilkoma przebiegami.

Było wyraźnie widoczne zmatowienie, które po przejechaniu palcem się robiło czarne i tak już zostawało na wieki.

a możesz podać jakieś szczegóły, jaki to był typ lasera?

Łączył już ktoś kiedyś drukarkę z laserem?

Wróć do „Drukarki FDM/FFF”