Przebudowa ANET A8

Awatar użytkownika
rezystor1990
Kontaktowanie:

Przebudowa ANET A8

Postautor: rezystor1990 » 21 sty 2018, 15:36

Witam

Przebudowuje swoją Anetkę na wyższy poziom jak mi się wydaję. Główny cel zbudować nową sztywną ramę mam dość echa na wydrukach. Akrylowa rama Anety sztywnością nie grzeszy. Prowadnice z chińczykowa od Freda bardzo dobrej jakości bez luzów nie zacinają się, zobaczymy jak z trwałością. Postanowiłem zmienić extruder na "titan" ten z Anety nie jest wygodny w eksploatacji. Titan jest bardzo rzadko stosowany w polskich reprapach więc podziele się doświadczeniem a ponoć daje lepszej jakości wydruki. Zmienię w tym projekcie jeszcze paski na szersze (nie wiem czemu od razu tego nie zrobiłem), zostało dorysować kilka drobnych elementów.

Przede mną zamówienie profili i druk plastików ale zanim to, chciał bym posłuchać Waszych uwag, dobrych rad co można by było zrobić lepiej. Z góry dziękuje. :Piwo:

Myślę nad ułożyskowaniem śrub trapezowych oraz ich spięcia paskiem (bo te śruby z Anety nie są samohamowne). Ma to wymierny sens?

Specyfikacja:
- Elektronika + silniki+heatbed+oś Z+zasilacz z Anet
- pole robocze 22x22x22
- profile aluminiowe 20x40 i 20x20
- extruder titan clon
- Os Z i Y prowadnice liniowe MGN12 mm, os X MGN15
- paski GT2 -6mm (do zmiany na 10mm)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

kapi
Kontaktowanie:

Re: Przebudowa ANET A8

Postautor: kapi » 21 sty 2018, 22:30

Można by :
1. Zrobić sprzęgła jako tuleje, lub -
2. Osadzić trapezy na lozyskach i zostawić te sprzęgła co widać - elastyczne.
W końcu brama będzie na nich wisieć. W efekcie końcowym całe obciążenie wisi na silnikach.

tapatalk

Awatar użytkownika
rezystor1990
Kontaktowanie:

Postautor: rezystor1990 » 05 lut 2018, 21:14

Witam
kapi pisze:Można by :
1. Zrobić sprzęgła jako tuleje, lub -
2. Osadzić trapezy na lozyskach i zostawić te sprzęgła co widać - elastyczne.
W końcu brama będzie na nich wisieć. W efekcie końcowym całe obciążenie wisi na silnikach.
tapatalk

Próbowałem zamienić sprzęgła na tuleje ale te z aliexpress są wykonane ze zbyt dużymi tolerancjami i nie jest możliwe takie założenie by śruba trapezowa wraz z osią silnika była w jednej lini. Po kilku próbach zrezygnowałem z tego rozwiązania bo jakość druku zamiast się polepszyć się pogorszyła. Modyfikacje realizacji przesuwu w osi Z zostawiam na przyszłość koncentruje się na złożeniu ramy wg projektu.

Doszły do mnie profile z Army jestem bardzo zadowolony z jakości przycięcia, polecam. Kilka informacji i obecne w Armie ceny za profile:
AR3701 profil 20x20 – 29,10 zł z VAT/m
AR3702 profil 20x40 – 43,15 zł z VAT/m
Minimalna wartość zamówienia wynosi 100 netto inaczej doliczają 20zł netto dodatkowej opłaty. Wysyłka 23,37zł z VAT.

Obecnie jestem na etapie druku elementów i jeszcze projektuje kilka niezbędnych elementów jak np. elementy mocujące endstopy, mocowanie elektroniki i zasilacza. Mam mocno ograniczony czas na zabawę z budową drukarki ale krok po kroku lecę z koksem :) :Piwo:

Awatar użytkownika
Marcin1415
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin1415 » 05 lut 2018, 22:47

Jak już tyle zaiwestowałeś to zmień stolik na bardziej stabilny.

Awatar użytkownika
rezystor1990
Kontaktowanie:

Postautor: rezystor1990 » 06 lut 2018, 19:32

Witam

Co proponujesz bo nie wiem co masz na myśli. Obecnie w projekcie od wózka do osi śruby trzymającej stolik mam być 32mm to nie jest dużo i przy grubości blachy aluminiowej 3mm jest to dość sztywne. Stolik oryginalny z Anety również 3mm do tego szyba 3mm. Jedyne miejsce, które ewidentnie niedomaga w tym miejscu to sam sposób mocowania stolika za pomocą śrub i sprężyn. Jest to dość klasyczne rozwiązanie ale niestety nie dość sztywne. Można to poprawić?

Awatar użytkownika
rezystor1990
Kontaktowanie:

Postautor: rezystor1990 » 19 lut 2018, 22:43

Prace przebiegają do przodu dla chętnych podrzucam link do zdjęć : https://photos.app.goo.gl/JzlJWD8gaUrP5kD03. Zna kto jakiś w miarę precyzyjny sposób na ustawienie prostopadłości bramy drukarki do podstawy? Od razu mówię, że nie posiadam ani nie mam dostępu do kątowników precyzyjnych.

kapi
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Przebudowa ANET A8

Postautor: kapi » 20 lut 2018, 18:16

rezystor1990 pisze:Zna kto jakiś w miarę precyzyjny sposób na ustawienie prostopadłości bramy drukarki do podstawy? Od razu mówię, że nie posiadam ani nie mam dostępu do kątowników precyzyjnych.

A ustawić przekatne prostokąta?
Np prętem gwintowanym ?

tapatalk

Awatar użytkownika
adziaki
Kontaktowanie:

Postautor: adziaki » 20 lut 2018, 20:38

Przecież to już nie jest Aneta tylko własna konstrukcja ;)
Co z Anety zostało, silniki i elektronika?

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 21 lut 2018, 7:43

Jak ja Wam zazdroszczę tego projektowania :!:
Kurde, gdybym ja tak potrafił to moje drukarki szybciej by powstawały, a tak muszę korygować swoje wyobrażenie w realu :oops:
Gratuluje projektu :OK:

Wróć do „Drukarki 3D”