Jaki soft do skanowania - Kinect 360

Choć nie wytwarzanie, ale połączone działanie w tworzeniu.
Awatar użytkownika
Minik
Kontaktowanie:

Jaki soft do skanowania - Kinect 360

Postautor: Minik » 25 cze 2018, 14:33

Potrzebuje skanować pomieszczenia ok 40 m2 o skomplikowanej geometrii.
Mam w rękach kinecta 360 i tu pojawia się pytanie: czy znacie najlepiej darmowy soft eksportujący kolorową siatkę ?

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Jaki soft do skanowania - Kinect 360

Postautor: Krzysztof » 25 cze 2018, 16:57

Poszukaj na reprapowie - robiłem kiedyś test softów z kinectem i wrzuciłem gdzieś tam opis który program dał najlepszy efekt.

Awatar użytkownika
Minik
Kontaktowanie:

Postautor: Minik » 26 cze 2018, 9:57

No właśnie skanect wyglądał obiecująco, ale projekt jest non profit i raczej jednorazowy więc wolał bym uniknąć kupna licencji. Jeżeli zdecyduję się zapłacić to raczej zlecę skanowanie chmury punktowej laserem, wyjdzie nie dużo drożej a efekt będzie bez porównania bardziej precyzyjny.
Tymczasem przetestuje skanecta w wersji darmowej na okoliczność ogarnięcia takiego tematu.
Mam polecanego przez Krzysztofa Kscana 1.2 w ostatniej darmowej wersji i też spróbuje się tym pobawić.

Awatar użytkownika
Minik
Kontaktowanie:

Postautor: Minik » 26 cze 2018, 13:53

Sorry za post pod postem, ale :
Kscan bardzo obiecujący, teraz potrzebuje pobawić się z precyzyjnym klejeniem chmur punktowych i jestem prawie w domu :-)

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 26 cze 2018, 14:45

To klej w David Laserscanner - lepszej opcji nie znam, choć z klejenia w KScan też byłem zadowolony (z tego co napisałem niżej bo już nie pamiętam :) ) 28.07.2014 :)
Odnalazłem temat na reprapowie, więc przeklejam treść dla potomności
-----------------------------------------------------------------------------------------
No i tu odkrycie ostatnich dni - soft do obsługi Kinecta - KScan3d.

Od czasu gdy widziałem (w sieci) pracę skanera ręcznego Artec EVA pomyślałem, że fajnie by było, aby skany z Kinecta były realizowane za pomocą klatek a nie pełnego skanu, gdzie często traci się ścieżkę i skany się przesuwają. Dzięki "łapaniu" klatek 3D możemy realizować duże skany bez obawy, że gdzieś w 2/3 skanu nagle skaner nam się pogubi i będziemy musieli zacząć to od nowa (tak walczyłem ze skanerem SENSE z oryginalnym softem i Kinectem przy współpracy ze Skanectem).

KScan3D przechwytuje siatkę 3D wraz z teksturą na zasadzie zdjęć, które można ze sobą łączyć wbudowanym mechanizmem (mechanizm dopasowania działa bardzo sprawnie). Do tego mamy możliwość usuwania zbędnych fragmentów skanu. Przechwytywanie pojedynczych klatek dodatkowo pozytywnie wpływa na jakość skanu i złapane detale.

Ogólnie rzecz biorąc od momentu gdy zacząłem używać ten soft zdecydowanie zmieniłem zdanie o Kinect i skanie 3D.

Soft kosztuje 299 dolarów, ale jest warty swojej ceny
http://www.kscan3d.com/

Awatar użytkownika
Minik
Kontaktowanie:

Postautor: Minik » 26 cze 2018, 16:54

Update jeżeli chodzi o Kscan3D - jest dostępny w opcji darmowy, ale tylko jako wersja 1.2 i jest to ostatnia wersja gdyż projekt nie jest kontynuowany.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 26 cze 2018, 20:39

Ile on waży mb?

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 26 cze 2018, 20:52

Dajcie linka - pobiorę i wrzucę do pobieralni dla potomnych.

Wróć do „Skanowanie 3D”