CoreXY dylematy i budowa

Pytania techniczne dotyczące budowy, działania, itp.
Marek_Sp
Kontaktowanie:

CoreXY dylematy i budowa

Postautor: Marek_Sp » 05 lis 2018, 21:02

Witam
Jako że to mój pierwszy post wiec się przedstawie, na imię mam Marek i całe życie coś dłubie a teraz po zakupie Anet A8 która ma poronioną konstrukcje mechaniczną pomyślałem ze zbuduje sobie sam coś na innej elektronice jak i na sztywnej ramie. Zobaczyłem Trionxy x5 i corexy które wydają się być sensowne ze względu na sztywną ramę i dostępność kątowników 2020x600 będzie miała takie wymiary, elementy wydrukuje na anecie ale ... nie podobają mi się okrągłe prowadnice z łożyskami bo w anecie nie dośc że luzy maja to kulki wyżłobiły rowki wiec to nie to, następnym moim pomysłem śa przeciwwagi osi X i Y a mianowicie jakaś masa poruszająca sie w przeciwnym kierunku do głowicy przy optymalizacjo powinno to znacznie zmniejszyć drgania i co za tm idzie ghosting. A wiec może jakieś sugestie odnośnie prowadnic ? Może na łożyskach jak ma Ender ?
A może jednak deltę zrobić ?

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Re: CoreXY dylematy i budowa

Postautor: evrybadykombinerki » 05 lis 2018, 22:44

Przeciwwagi to jest ciekawe zagadnienie do przećwiczenia. Kiedyś się o tym mówiło/pisało ale konstrukcji w której to sprawdzono nie widziałem.
Co do układu ruchu, im większa jego masa i dłuższe paski, tym mniejsze muszą być prędkości żeby zachowac jakość. I tu niestety dochodzę do wniosku, że Pruso-podobne mogą być lepsze. Do tego uzyskanie kątów prostych i krągłości okręgów jest tam wg mnie łatwiejsze.
No i jesze takie spostrzeżenie że "stare" Prime (Monkeyfab) na Igusach pomimo naturalnych przy tym rozwiazaniu luzów trzymają bardzo dobrą dokładność (grawitacja robi swoje i neutralizuje luzy)..

Marek_Sp
Kontaktowanie:

Re: CoreXY dylematy i budowa

Postautor: Marek_Sp » 06 lis 2018, 22:52

Moze i tak ale nadal mam dylemat co zrobić bo inwestowanie w Anete chyba sensu nie ma a ciągle nie mogę znaleźć jakiegos fajnego gotowca bo to co znalazłem jest na profilach 2020 widziałem pocięte na 600mm to na delte trochę mało, i nadal jestem w kropce co dalej zrobić

Wróć do „Drukarki FDM/FFF”