CRISTELIA - drukarka LCD na żywicę DayLight

Awatar użytkownika
malyhenio1
Kontaktowanie:

Re: CRISTELIA - drukarka LCD na żywicę DayLight

Postautor: malyhenio1 » 28 maja 2018, 8:58

Wanhoo Duplicator no własnie sa wyświetlacze mniejsze i z elektroniką :OK:
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.
Albert Einstein

sol
Kontaktowanie:

Postautor: sol » 28 maja 2018, 10:16

Przepraszam, że zadam to pytanie, ale przeczytałem wszystko od zera i nie do końca rozumiem jak to ma być sterowane.
Ekran z maliny, ale oś z też z maliny czy przez jakieś arduino? i co z creation workshop i photonic3d, co jest czym, bo ściągnąłem obydwa, cw wygląda jak zwykły host do komunikacji z drukarką po usb, a photonic się nawet nie zainstalował (nie, nie pomyliłem systemów, ściągnąłem na windowsa setup :mrgreen: ) czytam i czytam i mózg mi płonie, a zrozumienia nie przybywa :evil:

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 08 cze 2018, 8:21

Jakby ktoś potrzebował do własnej konstrukcji to mam LCD 2K 5.5 cala takie jak montowane w Wanhao D7 Anycubic Photon razem ze szkłem ochronnym.
Mam też elektroniki od Photona.

Awatar użytkownika
spec
Kontaktowanie:

Postautor: spec » 06 lip 2018, 8:07

Mam nadzieję, że Krzysztof nie będzie miał nic przeciwko jeśli pospamuję w jego temacie. Zainteresowałem się dość mocno tematyką drukarek LCD choć sam nie wiem jeszcze po co mi to potrzebne. Zainstalowałem sobie oprogramowanie Nanodlp https://www.nanodlp.com/ na malinie 3 i muszę przyznać, że działa to bardzo fajnie. Pewnie Krzysztof już to widział ale dla tych co nie widzieli myślę, że jest to ciekawa opcja. Przy użyciu Nanodlp drukarka wymaga jedynie podłączenia do prądu i zasięgu wifi i można ją wystawić np. na balkon aby tam sobie smrodziła. Nanodlp obsługuję się przez przeglądarkę a z ciekawych opcji ma np. obsługę podglądu z kamery oraz obsługę przez ekrany dotykowe Nextion (np do kalibracji platformy). Oprogramowanie jest całkowicie darmowe. Ekran podłącza się pod łącze HDMI. Co do ekranów ciekawą, budżetową opcją jest użycie dość tanich dedykowanych ekranów do maliny 5 lub 7 cali. Fakt, że przy rozdzielczości 800x480 szału może nie ma ale np. dla 5 cali rozdzielczość 0,135mm nie jest tragiczna. Na youtube można znaleźć filmiki działających urządzeń, dla których czas naświetlania wynosi 2-4 sekundy.

sol
Kontaktowanie:

Postautor: sol » 06 lip 2018, 20:47

z tego co się interesowałem nanodlp można dedykowany ekran użyć jako HMI a pod hdmi można podpinać cokolwiek do wyświetlania warstwy :)

ale bez jakiegoś koprocesora do sterowania mechaniką ciężko cokolwiek zaawansowanego zrobić bo malina ma mało gpio jakby nie patrzeć :/

mcexperts
Kontaktowanie:

Postautor: mcexperts » 06 lip 2018, 21:18

Tam podłączasz to pod ramps Albo pod stepstick z spi.

Akurat stepper i światło to najmniejszy problem.

Awatar użytkownika
spec
Kontaktowanie:

Postautor: spec » 07 lip 2018, 7:38

Można zrobić własną lub zakupić dedykowaną płytkę na aliexpress, która pozwoli na podłączenie reszty sterowania.
Tutaj moja kanapka. Całość zasilana z 12v:
Obrazek

Z tego co się orientuję dedykowany ekran nie może zostać użyty do sterowania. Jedyna opcja to wyświetlacze dotykowe Nextion, do których jest zrobiona nakładka: https://github.com/Tibus/TouchScreen-For-NanoDLP

Dedykowany wyświetlacz można za to użyć do utwardzania żywicy. Tutaj rozbiórka:
https://www.youtube.com/watch?v=Mf8mAcwtlbU&t=1898s
A tutaj działanie:
https://www.youtube.com/watch?v=gt1ysqoTTus&t=202s

sol
Kontaktowanie:

Postautor: sol » 07 lip 2018, 9:45

A wkran podlaczony po dsi tez nie zadziala jako hmi?
Bo juz go kupilem... :D

Awatar użytkownika
spec
Kontaktowanie:

Postautor: spec » 07 lip 2018, 9:53

Obawiam się, że nie bo Nanodlp działa jako serwer www. Sam z siebie nie generuje interfejsu na ekran. Ale mogę się mylić bo dopiero raczkuję w temacie.

sol
Kontaktowanie:

Postautor: sol » 07 lip 2018, 10:37

Mi jako tako gui w formie dedykowanej nie jest potrzebne, mialem raczej na mysli wyswietlanie interfejsu nanodlp w pelni na nim ( stąd 7") wiec teoretycznie pelny raspbian powinien temat ogarnąć, niemniej jednak pewnosci JESZCZE nie mam

Wróć do „Drukarki 3D”