Printed4U - Mikro frezarka

Awatar użytkownika
spec
Kontaktowanie:

Re: Printed4U - Mikro frezarka

Postautor: spec » 06 lis 2016, 10:33

A wziąłeś na fi 10 mm? Na mniejsze nie znalazłem łożysk skośnych. Ja myślałem o czymś takim:
Obrazek
Od strony frezu łożysko 3200 2RS a z drugiej np. 6200 2RS. Całość dość tania w wymianie. Kwestia tylko mocnego silnika.

Awatar użytkownika
Printed4U
Kontaktowanie:

Postautor: Printed4U » 06 lis 2016, 11:18

Kurde, prawdę mówiąc kupilem na 8mm, zapomnialem sprawdzić jakie są najmniejsze skośne łożyska :? Będę musiał coś wykombinować. Chodz zwykle łożyska powinny też wystarczyć przynajmniej do moich zastosowań, najwyżej wymienie wałek na fi10 i podtoczę przy mocowaniu na fi8

maglo18
Kontaktowanie:

Postautor: maglo18 » 19 paź 2017, 20:35

Printed4U pisze:Estl już wgrany na UNO, z poczatku bawiłem się na grbl'u ale słabo spełnia swoją role.

Czy kolega dalej używa estlcam? Nie mogę znaleźć informacji jak wykonać home na zainstalowanych krańcówkach? Czy ten układ ma dwa układy wymiarowe : maszynowy oraz materiałowy?

Awatar użytkownika
cyryl
Kontaktowanie:

Postautor: cyryl » 20 paź 2017, 8:17

spec pisze:A wziąłeś na fi 10 mm? Na mniejsze nie znalazłem łożysk skośnych. Ja myślałem o czymś takim:
Obrazek
Od strony frezu łożysko 3200 2RS a z drugiej np. 6200 2RS. Całość dość tania w wymianie. Kwestia tylko mocnego silnika.

Gdzie takie coś można kupić?

Awatar użytkownika
spec
Kontaktowanie:

Postautor: spec » 20 paź 2017, 16:13

Całość chyba nigdzie. Można kupić sam wał z końcówka ER11 i średnicą 10mm. Resztę trzeba wytoczyć.

Awatar użytkownika
Printed4U
Kontaktowanie:

Postautor: Printed4U » 20 paź 2017, 16:17

maglo18 pisze:
Printed4U pisze:Estl już wgrany na UNO, z poczatku bawiłem się na grbl'u ale słabo spełnia swoją role.

Czy kolega dalej używa estlcam? Nie mogę znaleźć informacji jak wykonać home na zainstalowanych krańcówkach? Czy ten układ ma dwa układy wymiarowe : maszynowy oraz materiałowy?

Niestety ma tylko jeden wymiar, przynajmniej wersja której używałem. Ja osobiście nie robiłem home tak jak w drukarce. Materiał na blat i szukanie manualne punktu 0 z kartką na materiale.
Można też wykonać specjalny blok który się kładzie w rogu wykorzystuje się zjawisko przewodzenia narzędzia z wrzeciona i blok z metalu, jest fajny skrypt o jeżdżą z 3 płaszczyzn i ma w pamięci punkt 0 na podstawie offset bloku. Jak znajdę podeślę linka.

Cyryl, na Ali i bg

Wróć do „Frezarki”