Plastspaw - test filamentów i płytki Gekonweld

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Plastspaw - test filamentów i płytki Gekonweld

Postautor: Krzysztof » 20 kwie 2016, 6:58

W związku z faktem, że kilka osób (w tym ja) dostało testowe pakiety z firmy Plastspaw, to proponuję kontynuować temat rozpoczęty na Reprapowie. Każdy z testerów zobligował się do rzetelnego opisu i fotek na Reprapowie gdzie była rozpoczęta akcja, a niestety Reprapowo jest martwe od wczoraj.

Oskar
Kontaktowanie:

Re: Plastspaw - test filamentów i płytki Gekonweld

Postautor: Oskar » 20 kwie 2016, 16:35

No właśnie. Jak wam do tego się klei ABS? Nie ma szans aby gdzieś się lekko nie podwinął. A jak już się dobrze przyklei to kawałek wydruku zostaje na płytce.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 20 kwie 2016, 16:38

Ja nie ogarnąłem na Gekonweld druku z ABS jak do tej pory. Albo się podwija, albo odłazi, albo jak za mocno wprasujesz, to nie odczepisz bez dewastacji modelu.

Oskar
Kontaktowanie:

Postautor: Oskar » 20 kwie 2016, 16:44

Ja walczę od tygodnia i powiem CI, że miało być super ekstra ale jak ja się tak bawić mam to ja dziękuję i dimafixem psiknę. Ale daję sobie czas do końca tygodnia i piszę relację.

Awatar użytkownika
Jankes
Kontaktowanie:

Postautor: Jankes » 20 kwie 2016, 19:21

Ja patrząc na te wszystkie opinie na temat płytki, trochę się zawiodłem. Liczyłem na na prawdę rewolucyjną odmianę dla grzanego stołu, ale patrząc na te problemy czy to z odklejaniem, czy z odchyłkami płytki, jednak wolę pozostać przy grzanym stole. Widzę, że płytkę wartą dość sporo, można bardzo szybko uszkodzić przez normalne użytkowanie.

Kupiłem do testów difmax, może nie będzie tak źle z nim jak myślałem. Co prawda nie ma oszczędności na prądzie itp, ale jakoś można z tym żyć.
Może przy następnej odsłonie, płytka będzie działała bez zarzutów pod każdym kątem :)

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 20 kwie 2016, 19:35

Widzę, że drukarka, a właściwie jej awaria uchroniła mnie przed kłopotliwymi testami, bo również miałem nadzieję na "rewolucję" :mrgreen:
Kocham tą swoją Mendę, chociaż już wiele siwych włosów mi przez nią przybyło... :lol:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Oskar
Kontaktowanie:

Postautor: Oskar » 21 kwie 2016, 5:59

Spodziewałem się magicznego produktu, a tu jednak magii nie ma.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 21 kwie 2016, 6:26

Gekonweld jest przyzwoitym produktem, ale sam po testach go nie stosuję do ABS - wolę Dimafix. Nie mam stresu że coś się podwinie albo, że będę rwał detal z płytki i spód będzie tragiczny.
Jeszcze jak się drukuje solidne rzeczy z ABS, to można się pokusić o mocniejsze "wprasowanie" w płytkę, ale przy cienkościennych i drobnych to jakaś masakra. odrywasz wszystko tylko nie podstawę :(

Oskar
Kontaktowanie:

Postautor: Oskar » 21 kwie 2016, 6:40

Szerzej opiszę w podsumowaniu. Ale płytka działa to nie ma wątpliwości. Spokojnie drukowałem elementy do X3D z ABS ale zazwyczaj zostają częściowo na płytce, a jak dam wyższą 1-szą warstwę to rożek się podwinie. Pomysł świetny ale brakuje jakiegoś elementu tutaj. Nikt nie będzie miał tyle czasu aby go poświęcić na "kalibrację" płytki

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 21 kwie 2016, 9:03

Dlatego Dimafix wydaje sie byc idealny. Ludzie boja sie go kupic bo wydaje im sie ze szybko sie skonczy i za kazdym razem trzeba psikac. Ja na kilku warstwach dimafixu potrafie po 10 wydrukow zrobic bez psikania. Wiadomo przy jednej warstwie trzeba psiknac nowa ale po kilku pojedynczych warstwach na stole robi sie super nieniszczaca sie powloka. Plytka jest mega ze wzgledu na brak zuzycia pradu ale beda musieli jak widac popracowac nad mocowaniem i wyrownywaniem powierzchni. Niestety ale odchylki 0,2mm odchylki to zbyt duzo w naszym przypadku.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

Wróć do „Testy”