Audi A6 C5 - hybryda z zegarów Jaeger i VDO / pełny FIS

Różne projekty wykorzystane w szeroko pojętej branży samochodowej
Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Audi A6 C5 - hybryda z zegarów Jaeger i VDO / pełny FIS

Postautor: Krzysztof » 21 gru 2019, 13:28

Jestem po wymianie licznika z pół-FIS na pełny. Oryginalnie w mojej Audi siedział Jaeger, który żył własnym życiem i różne komunikaty zaczął wyświetlać. Postanowiłem zmienić licznik na pełny FIS. Ciężko było mi namierzyć licznik ze sprawnym FIS do 2.4 (kupowałem i odsyłałem), więc postanowiłem zakupić anglika od 1.8T, który okazał się być w pełni sprawny.

Rozebrałem oba liczniki, z "anglika " wyciągnąłem tarczę od prędkościomierza (zespolona ze wskaźnikiem temperatury płynu chłodzącego i paliwa), przyłożyłem do tarczy z mojego Jaegera (tu tarcza zespolona ze wszystkimi zegarami), odznaczyłem miejsce cięcia tarczy. Odpowiedni kształt dociąłem nożyczkami i złożyłem do kupy.

Wrzucam ten temat, bo niestety nie znalazłem informacji czy taki zabieg jest możliwy i czy nie będzie różnic w odcieniu podświetlenia, ale jak widać nie ma i można przerabiać.

Drobny "mankament" to delikatnie (nawet milimetra nie będzie) wychodzące białe ramki (po bokach) przy wyświetlaczu przebiegu auta. Warto białą ramkę maznąć czarnym markerem. Jeszcze jeden delikatny problem, czyli czujnik oświetlenia (blisko 0 na prędkościomierzu) jest w innym miejscu - mi to szczerze mówiąc nie przeszkadza.

Kolega bendzji z forum Audi A6/A7 pomógł mi w kwestii przeróbki wskazania prędkościomierza do założonych tarcz.

Efekt końcowy prezentuję na fotce w załączniku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Samochodówka”