3Novatica Flexa Duo-Reaktywacja

Basti
Kontaktowanie:

3Novatica Flexa Duo-Reaktywacja

Postautor: Basti » 29 mar 2021, 12:43

Witam wszystkich, mam na imię Seba i jest to mój pierwszy wpis na forum. Kiedyś dawno dawno temu czyli w 2013-14 pozytywnie zakręcony tematem drukarek 3d poświęcając wiele godzin w miarę wolnego czasu, korzystając z forum mój reprap w ciągu kilku miesięcy złożyłem sobie MendelMaxa na Arduino 2560+Ramps 1.4 z wyświetlaczem graficznym LCD 12864. Używałem go jakiś rok, sprawował się jak na tamte czasy bardzo dobrze
i sprzęt sprzedałem z braku czasu na experymenty. Ale dosyć sentymentow. posting.php?mode=post&f=12#
Niedawno tzn. w lutym 2021 trafiłem na jednym z portali aukcyjnych drogą w momencie wprowadzenia na rynek drukarkę firmy 3novatica Flexa Duo
z opisem jako uszkodzona, do naprawy lub na części. Zaryzykowałem, kupiłem. Pierwsza bolączka jaka była w niej zaraz po włączeniu,
to zapalanie czerwonego oświetlenia i informacja na wyświetlaczu że Extruder 2 ma 230 st.posting.php?mode=post&f=12#
Okazało się że kable za karetką były na tyle luźne, że przy zerowaniu osi były przyciskane do obudowy i to był problem fałszowania temperatury EX2 i czerwonego oświetlenia.

Po zakupie mam do kolegów kilka pytań z nią związanych, ponieważ chcę ją naprawić na własny użytek do celów prywatno hobbistycznych, i będę wdzięczny za wszelkie porady.

Zamontowana jest tam elektronika opisana jako GATE widać że coś musiało się na niej wydarzyć [ślady przelutowywania kondensatorów] i od razu po podaniu zasilania świeci się dioda 5 i 6. Wiem że dioda na 5 informuje o odwrotnym podłączeniu zasilania, chociaż elektronika ma podany power raczej dobrze, wyświetlacz działa ok, mechanika sprawna, do przesmarowania.

1. Czy tą elektronikę można było zasilać 24V i co jeszcze może sygnalizować dioda nr 5?

2. Czym najlepiej przesmarować prowadnice zamienniki hiwin 12mm[nie chcę rozkręcać wózków] , a czym śrubę kulową.
Co polecacie w przystępnej cenie? Posiadam smar TF silikon+teflon czy się sprawdzi?

3. Pod które złącze powinien być podpięty wentylator chłodzący elektronikę? [zielone zaznaczenie na fotce]
4. Jeśli ktoś z kolegów posiada jakieś materiały nt. tego sprzętu, lub zawartość karty SD od producenta to będę wdzięczny za podesłanie na PW lub zamieszczenie w pobieralni, sprzedający takiej karty nie posiadał. [Jestem trzecim właścicielem]http://fabrykator.pl/forum/posting.php?mode=post&f=12#

Swoją drogą kupię na zapas w dobrej cenie używaną sprawną elektroniką taką samą jak w tym modelu,
oraz dwie nowe dysze 0.5mm do Flexy Duo no i zaraz dodam do tematu giełdy.
Proszę o poradę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Elektronika”