Jak zgrzać drut oporowy z elektrodą?

Awatar użytkownika
Krzyś59
Kontaktowanie:

Jak zgrzać drut oporowy z elektrodą?

Postautor: Krzyś59 » 04 sty 2020, 17:20

Czy jest jakiś w miarę prosty sposób na zgrzanie drutu oporowego (0,2-0,25 mm) z elektrodą (blaszka stalowa ok 2mm)
Mam dostępny transformator z mikrofali, plącze mi się jakiś transformator toroidalny, ale nie znam mocy. Czy z tego można na szybko coś sklecić do takiego celu? Praktycznie jednorazowe użycie, więc nie chcę iść w wielkie koszty.
Czy użycie superkondensatora 500F 2,7V byłoby dobrym pomysłem do takiego celu? Mam zasilacz z regulowanym prądem więc kwestia ładowania i ograniczenia napięcia jest do ogarnięcia.
Ma ktoś jakiś pomysł? Podpowiedź?

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Jak zgrzać drut oporowy z elektrodą?

Postautor: Krzysztof » 04 sty 2020, 17:24

Trafo z mikrofali pozwala na zgrzewanie blaszek do baterii, więc nie powinno być problemem zgrzanie drutu oporowego.

https://majsterkowo.pl/zgrzewarka-do-og ... rofalowki/

Awatar użytkownika
Krzyś59
Kontaktowanie:

Postautor: Krzyś59 » 04 sty 2020, 17:45

Dzięki, widziałem te rozwiązania, tylko, że trochę mnie leń ogrania i nie chce mi się tego robić Potrzebuję zgrzać najwyżej 4-5 drutów ale jak nic innego nie wykombinuję to pewnie zmuszę się do zrobienia zgrzewarki. Inna sprawa, że jak bym zrobił to pewnie na coś więcej się w przyszłości przyda :D

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 05 sty 2020, 10:43

To podejdź do warsztatu blacharskiego. Może będą mieli zgrzewarkę do blach (jak szanowany warsztat blacharski to ma) i za przysłowiową flaszkę niech ci to zgrzeją.

Awatar użytkownika
marcino
Kontaktowanie:

Postautor: marcino » 14 sty 2020, 17:41

Hej, można jeszcze wykorzystać metodę zaprasowania z pomocą tulejki.Połączona w ten sposób stalowa sprężyna, która miała za zadanie naciągać drut podczas rozgrzewania samoróbki do ciecia styropianu zadziałała rewelacyjnie.
pozdrawiam Marcin ;)

Wróć do „Nie wiesz gdzie pytać? Zapytaj tutaj …”