Potrzebny firmware Profabb GATE

Pytania techniczne dotyczące budowy, działania, itp.
dunce
Kontaktowanie:

Potrzebny firmware Profabb GATE

Postautor: dunce » 11 kwie 2020, 12:03

witam potrzebuje oryginalne oprogramowanie pod profabb gte.
Próbowałem juz wszystkiego - instalowanie nowego firmware poprzez arduino . nie mogę jednak zmienić wartości skoku osi.
Mam jakiś plik hex natomiast nie da się go edytować w Arduino .
Mam plik także do edycji Gate2MarlinFirmware jedna po edycji i wgraniu nie wyświetla nic poza paskiem na wyświetlaczu .
Wgranie gołego softu Hex nie daje nic poza złymi ustawieniami osi w drukarce . wydruk idzie ale os z za wolno się przesuwa wgniatając się w wydruk .Robi także za płaskie wydruki (spłaszcza szerokość ) .
Czy mogę wpisać wartości dla osi z poziomu drukarki ?

dunce
Kontaktowanie:

Re: Potrzebny firmware Profabb GATE

Postautor: dunce » 12 kwie 2020, 12:55

Zainstalowałem system lecz pojawił sie nowy problem. drukowanie rusza,drukuje ,lecz na samym poczatku zaczyna za wysoko -około pół cent. nad stołem .
po kalibracji dodatkowa osią "z' z menu zaczął drukować ze stołu ,i po chwili gubi oś y i przesuwa wydruk cały czas w tym samym miejscu .
Wydaje mi się że przesuwa wydruak owartośc która została podniesioną ponad stół. tak jakby zaczynał drukowanie od tego punktu lecz z przesunięciem osi ,podobna wartość i wysokość.

Wróć do „Drukarki FDM/FFF”