Delta by Dziadek

Dziadek
Kontaktowanie:

Delta by Dziadek

Postautor: Dziadek » 02 lut 2020, 13:59

Witam serdecznie.Dawno mnie tu nie było.Mineło już rok i trzy miesiące jak miałem ciężki zawał.Po długiej rehabilitacji doszedłem do siebie i zaczynam coś działać.Moja delta przewinęła już przez siebie ponad 8 i pół kilometra filamentu.Ostatnio zauważyłem że wydruki są coraz gorszej jakości.Więc wziąłem się za szukanie przyczyny.W końcu znalazłem uszkodzone łożyska w jednym z napinaczy.Po wymianie łożysk w daszym ciągu jest coś nie tak.W końcu znalazłem na you tube podobny temat.Okazuje się że z czasem powstają luzy między narożnikami a profilami.Gostek na you tube zastosował pasy z grzechotką żeby te luzy skasować.Sposób dorażny dobry ale ja mam w swojej delcie do dolnych profili zamontowane:wyświetlacz,gniazdo sieciowe,wyłącznik oraz gniazda USB.W związku z tym że przechodzę z łożysk liniowych na hiviny narysowałemm sobie nowe narożniki z możliwością kasowania tych luzów.Gdyby ktoś był zainteresowany to wrzucę zdjęcia.
Marzenia się spełniają-niektóre po 50 latach.Pozdrawiam.Andrzej

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Re: Delta by Dziadek

Postautor: g4ever » 02 lut 2020, 22:22

Dziadek pisze:Witam serdecznie.Dawno mnie tu nie było.Mineło już rok i trzy miesiące jak miałem ciężki zawał.Po długiej rehabilitacji doszedłem do siebie i zaczynam coś działać.Moja delta przewinęła już przez siebie ponad 8 i pół kilometra filamentu.Ostatnio zauważyłem że wydruki są coraz gorszej jakości.Więc wziąłem się za szukanie przyczyny.W końcu znalazłem uszkodzone łożyska w jednym z napinaczy.Po wymianie łożysk w daszym ciągu jest coś nie tak.W końcu znalazłem na you tube podobny temat.Okazuje się że z czasem powstają luzy między narożnikami a profilami.Gostek na you tube zastosował pasy z grzechotką żeby te luzy skasować.Sposób dorażny dobry ale ja mam w swojej delcie do dolnych profili zamontowane:wyświetlacz,gniazdo sieciowe,wyłącznik oraz gniazda USB.W związku z tym że przechodzę z łożysk liniowych na hiviny narysowałemm sobie nowe narożniki z możliwością kasowania tych luzów.Gdyby ktoś był zainteresowany to wrzucę zdjęcia.

Takie powroty lubimy! Pokaż swoją Deltę!

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Re: Delta by Dziadek

Postautor: evrybadykombinerki » 03 lut 2020, 19:54

Szacun, dużo zdrowia i dawaj znać jak się modernizacja sprawdzi...

Wróć do „Mechanika”