Carbon jako podkładka adhezyjna

olo200pm
Kontaktowanie:

Carbon jako podkładka adhezyjna

Postautor: olo200pm » 20 kwie 2021, 3:20

Cześć.
Chce Wam zaprezentować jakie daje możliwości formatka z carbonu.
Kupiłem formatke na aliexpress o grubości 0.5mm i przykleiłem ją do blachy H17 na taśmę dwustronną.
Z moich testów wynika, że na carbonie można drukować z pla i petg bez użycia hegronu. Jeżeli chodzi o ABS, to wystarczy raz psiknac i można drukować wielokrotnie.
Dodatkowym atutem jest to, że carbon się nie rysuje i fajnie się prezentuje.
Ja kupiłem wersję błyszczącą, ale robiłem próby na macie i zachowuje się tak samo.
Zachęcam was do prób i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Arkomania.pl
Kontaktowanie:

Re: Carbon jako podkładka adhezyjna

Postautor: Arkomania.pl » 22 kwie 2021, 6:09

Prosimy o jakiegoś linka do tego Carbonu.

Może się na coś przyda.

Da się to przycinać nożyczkami?

p.s.

A UE chce zamykać kopalnie.

Pozdrawiam, Arek
Pozdrawiam Arek G. arkomania

olo200pm
Kontaktowanie:

Re: Carbon jako podkładka adhezyjna

Postautor: olo200pm » 22 kwie 2021, 6:46

Bez problemu przecina się te płytki nożyczkami, a potem brzegi wygładzisz pilnikiem.
Trochę już na tym drukuję i jestem zadowolony. Co prawda szukam podkładki pod ABS bo z pla nie drukuje.
Wiesz Arku, kupiłem PEI, ale mam złe doświadczenia z tym materiałem. Po kilku wydrukach pojawiły się na wszystkich podkładkach pęcherzyki powietrza i nie trzyma tak dobrze jak na początku. Byłem tymi podkładkami zafascynowany przez krótką chwilę, ale ostatecznie PEI wylądowało w szafie na dolnej półce :) Ale w sumie dobrze, że trafiłem na to PEI bo ten sprzedawca ma w ofercie podkładki magnetyczne, które wytrzymują 130*C. Sprzedaje je na wymiar. Są rewelacyjne!

Z carbonem mam odwrotnie, im dłużej drukuje tym trzyma coraz lepiej.
Będę sprawdzał, czy po kilkunastu wydrukach da się ABS drukować bez hegronu.

Ja kupuję tutaj:
52,98 zł 19%OFF | 400mm X 200mm prawdziwa płyta z włókna węglowego arkusze 0.5mm 1mm 1.5mm 2mm 3mm 4mm 5mm grubość kompozytowy materiał twardości dla RC
https://a.aliexpress.com/_mONzzZ1

Ale tych ofert na aliexpress jest mnóstwo i dostaniesz formatki w różnych rozmiarach.

Wróć do „Nie wiesz gdzie pytać? Zapytaj tutaj …”