Anycubic Photon mono X

Pytania techniczne dotyczące budowy, działania, itp.
barwa73
Kontaktowanie:

Anycubic Photon mono X

Postautor: barwa73 » 20 lip 2021, 9:40

Witam wszystkich.

Od kilku tygodni jestem użytkownikiem drukarki Anycubic Photon Mono X. Nie wiem, czy była już ta drukarka opisywana na forum (ja nie mogłem znaleźć). Więc przedstawię tutaj kilka informacji z użytkowania.

Drukarka została zakupiona na Allegro od Chińskiego sprzedawcy, który dysponował magazynem na terenie PL więc dostałem ją z dnia na dzień.
Mając już od kilku lat drukarkę Ender 3 - poziom wykonania Anycubic troszkę mnie zszokował (na korzyść drukarki Anycubic). Doskonale dopracowane urządzenie - widać jakość na każdym możliwym detalu. Zestaw niestety nie zawiera ani grama żywicy aby sobie nowe urządzenie przetestować więc musiałem zakupić próbnie żywicę do testów.
Używam z drukarką fabrycznego slicera póki co i nawet mi pasuje. Projekty wykonuję w DS Mechanical i szczerze - już mam go dość. (Polecam odrobinę wysiłku i poświęcić się na rzecz Fusion 360). DS Mechanikal to jakieś totalne bele co (ale to temat na inną dyskusję - którą podejmę niebawem).
Druk przebiega doskonale, bez stresu. (Jeśli chcemy obejrzeć czy nasz obiekt się poprawnie drukuje - korzystamy z opcji "pauza" - wtedy stół wyjeżdza do góry i moża sobie obejrzeć postępy. Później "play" - i dalej jazda...)
W moim przypadku użyta żywica czarna (Anycubic) - okazała się totalną klapą. Dziwnie po wydruku się odbarwiała, a nawet się ważyła podczas mycia. No i wydruk wychodził fatalny wizualnie). Generalnie - czarnej żywicy Anycubica - nie polecam. Używałem żywicy szarej, zielonej i bezbarwnej i wszystko było ok. Nie kombinowałem z ustawieniami, gdyż uznałem, że drukuje się bardzo dobrze i nie ma potrzeby ingerencji.
Pozycjonowanie stołu i kalibracja - bajecznie prosta i zajmuje kilkanaście sekund.
Drukarka jest wyposażona w wi-fi za pomocą którego łączy się z telefonem lub tabletem - dzięki czemu mamy informacje o stanie druku i możemy kilka prostych czynności wykonać zdalnie. Niestety konfiguracja wi-fi jest szkodliwa dla zdrowia psychicznego bo raz się uda a raz nie. To jest bardzo upierdliwe. Ale działa. (taki trochę kwiatek do kożucha).
Oczywiście zapach żywic... :) Ja się przyzwyczaiłem, ale żywice faktycznie śmierdzą... Trzeba jednak zrobić wyciąg tych wyziewów za okno.
Ogólnie bardzo polecam to urządzenie - które ma obecnie największy obszar roboczy (za niewielkie pieniądze). Drukarka już troszkę narobiła różnych rzeczy i sprawuje się doskonale. Widać po prostu jakość wykonania.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

olo2021
Kontaktowanie:

Re: Anycubic Photon mono X

Postautor: olo2021 » 22 lip 2021, 13:05

A co Ciebie denerwuje w DSM?
Ja w nim projektuję drukarki i nie tylko od lat i nie ciągnie mnie do innych programów.

Wróć do „Drukarki FDM/FFF”